Minister Błaszczak odsłonił tablicę w Doylestown w Pensylwanii

Foto: Twitter @MON_GOV_PL

Minister Mariusz Błaszczak złożył kwiaty na grobach polskich oficerów w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii. Wizyta w świątyni jest ostatnim punktem wizyty szefa resortu obrony w Stanach Zjednoczonych.

Wizytę w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown minister Mariusz Błaszczak rozpoczął od złożenia wieńca przy Pomniku Husarza Mściciela autorstwa Jana Pityńskiego. Monument znajduje się w sekcji weteranów tamtejszego cmentarza. Przedstawia husarza pochylającego się w hołdzie polskim żołnierzom, którzy polegli na wszystkich frontach.

Czytaj także: Pokojowa Nagroda Nobla przyznana. W tym roku jest dwoje laureatów

Na pomniku znajdują się tablice upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy w Smoleńsku. Szef resortu obrony złożył też kwiaty przy grobie generała Witolda Urbanowicza, dowódcy Dywizjonu 303, a następnie zapalił znicze przy grobach polskich weteranów. Po wizycie na cmentarzu minister Błaszczak uczestniczył we mszy świętej.

Ostatnim punktem wizyty szefa resortu obrony w Doylestown będzie odsłonięcie ufundowanej przez ministerstwo tablicy upamiętniającej Bitwę Warszawską.

IAR

Uśmiechnij się:

Kabaret Moralnego Niepokoju – Z Andrzejem na nartach

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię