Bruksela – obowiązkowe karnety covidowe w barach, siłowniach, czy kinach. Wiemy od kiedy

Od najbliższego piątku, 15 października, w Brukseli obowiązkowe będą karnety covidowe, by wejść do barów, klubów sportowych, czy do kina.

Parlament regionu stołecznego ostatecznie zaakceptował przepisy w tej sprawie. Belgijski karnet to odpowiednik unijnego certyfikatu zaświadczający o szczepieniu, negatywnym wyniku testu, bądź przebytym zakażeniu koronawirusem.

Zobacz również: Te drinki królują na “domówkach”. Musisz je koniecznie wypróbować!

W barach i restauracjach, klubach nocnych i sportowych, kinach, teatrach, czy parkach rozrywki oraz podczas odwiedzin w szpitalach – w tych miejscach za niecały tydzień będzie w Brukseli wymagany karnet covidowy.

Czytaj też: Alaska – ciekawostki i fakty

W praktyce oznacza to utrudnienia dla osób niezaszczepionych, bo jeśli nie są ozdrowieńcami będą musiały za każdym razem robić testy. Władze Brukseli zdecydowały się na taki krok, bo w belgijskiej stolicy, w porównaniu z innymi regionami, jest najniższy odsetek zaszczepionych – nieco ponad połowa.

Czytaj: YouTube będzie blokował treści anty-szczepionkowe

Osoby, które nie będą się chciały dostosować, bądź sfałszują karnet będą karane grzywną od 50 do 500 euro. Właścicielom pomieszczeń, gdzie będą wymagane przepustki sanitarne, bądź osobom zarządzającym nimi, za łamanie przepisów, będzie grozić kara do 2500 euro.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię