Te domowe testy na Covid biły rekordy popularności. Teraz są wycofywane z rynku!

Pierwsza firma, która uzyskała zgodę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na sprzedaż domowych testów na COVID wycofuje prawie 200 000 zestawów do testowania sprzedawanych przez sprzedawców detalicznych, w tym Amazon, CVS, Target i Walmart.

Czytaj również: Alaska – ciekawostki i fakty

Jak informuje producent, wycofanie dotyczy 43 partii dystrybuowanych do sprzedawców detalicznych i Departamentu Obrony między kwietniem, a sierpniem. Poszczególne partie wykazały wyższe wyniki pozytywne niż obserwowane w badaniach klinicznych, co skłoniło australijską firmę Brisbane do przyjrzenia się problemowi.

„Po dokładnym dochodzeniu wyodrębniliśmy przyczynę i potwierdziliśmy, że częstość występowania fałszywych wyników pozytywnych jest ograniczona do określonych partii” – powiedział w oświadczeniu dr Sean Parson, dyrektor generalny i założyciel firmy Ellume. „Zdajemy sobie sprawę, że to zdarzenie mogło zachwiać zaufaniem tych, którzy nam zaufali w kontoli zdrowia i odzyskaniu kontroli nad swoim życiem podczas tej pandemii” – dodał Parson, który przeprosił za „wszelkie stresy i trudności dla tych, którzy przez felerny test otrzymali nieprawdziwy wynik”

Zobacz też: Miss tego kraju nie pojedzie na finał Miss World. Odmówiła szczepienia

W wycofywanych partiach było około 427 000 testów, w tym około 195 000 niewykorzystanych i podlegających wycofaniu. Według firmy, około 160 000 testów dało negatywne wyniki uważane za wiarygodne, podczas gdy około 42 000 dało pozytywne wyniki, „obejmujące zarówno prawdziwie pozytywne, jak i fałszywie pozytywne wyniki”.

Zobacz: Jak podnieść poziom tlenu we krwi

Osoby, które kupiły zestaw Ellume, mogą tutaj sprawdzić, czy jest on objęty procedurą wycofywania, a także poprosić o test zastępczy. Z firmą można się również skontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 EST pod numerem 1(888) 807-1501.

Zobacz: Coraz więcej osób jest diagnozowanych na insulinooporność. Zobacz co to oznacza i jak można walczyć z tą chorobą

Administracja Bidena w zeszłym miesiącu poinformowała, że ​​współpracuje ze sprzedawcami detalicznymi, takimi jak Amazon, Kroger i Walmart, aby szybkie testy w domu były mniej kosztowne i łatwiejsze do uzyskania. Biały Dom w ostatnich dniach zapowiedział, że zainwestuje kolejny miliard dolarów w wprowadzenie większej liczby testów na rynek.

ZSS

Czy trzecia dawka szczepionki jest potrzebna?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię