Granice USA zostaną ponownie otwarte. Niestety nie dla wszystkich

Nowe zasady wjazdu do usa

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w listopadzie Stany Zjednoczone ponownie otworzą swoje granice dla ruchu turystycznego. Już dzisiaj, (13 października 2021r.) zostaną podane do wiadomości publicznej szczegółowe zasady dotyczące przekraczania granicy z USA.

Od wielu miesięcy podróże samochodami, koleją i promami między USA a Kanadą i Meksykiem ograniczały się głównie do podróży handlowych. Nowe przepisy umożliwią w pełni zaszczepionym obcokrajowcom wjazd na teren USA już od listopada. Dotyczyć to będzie również podróży lotniczych do USA.

Czytaj też: Pfizer wystąpił o zezwolenie na szczepienia COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat

Zarówno Meksyk, jak i Kanada od miesięcy naciskały na Stany Zjednoczone, aby złagodziły ograniczenia dotyczące podróży, które od początku pandemii rozdzieliły rodziny i ograniczyły wyjazdy turystyczne.

Według urzędników, podróżni wjeżdżający do USA pojazdem, koleją i promem będą musieli pokazać dowód szczepienia.

Czytaj również: To popularne zioło może pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera

Według Centers for Disease Control and Prevention, Stany Zjednoczone przyjmą podróżnych, którzy zostali w pełni zaszczepieni którąkolwiek ze szczepionek zatwierdzonych do użycia w nagłych wypadkach przez Światową Organizację Zdrowia, nie tylko tych stosowanych w USA. Oznacza to, że szczepionka AstraZeneca, powszechnie stosowane w Kanadzie, zostaną zaakceptowane.

Urzędnicy powiedzieli, że CDC nadal pracuje nad sformalizowaniem procedur przyjmowania osób, które otrzymały dawki dwóch różnych szczepionek, co było dość powszechne w Kanadzie.

Czytaj: 30 niezwykłych ciekawostek o Parku Narodowym Yellowstone

Opóźnienie w obowiązkach szczepień w przypadku niezbędnych podróży transgranicznych ma zapewnić kierowcom ciężarówek i innym osobom dodatkowy czas na zrobienie zastrzyku i zminimalizowanie potencjalnych zakłóceń gospodarczych wynikających z mandatu szczepień, stwierdzili urzędnicy.

Meksyk nie wprowadził żadnych procedur wjazdu na COVID-19 dla podróżnych. Kanada zezwala na wjazd osób w pełni zaszczepionych z dowodem szczepienia przeciwko COVID-19, a także dowodem negatywnego testu przeprowadzonego w ciągu 72 godzin od wjazdu do kraju.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię