Haiti: porwanie 17 amerykańskich misjonarzy

Na Haiti porwano 17-osobową grupę misjonarzy i członków ich rodzin. 16 porwanych to Amerykanie, jedna osoba to Kanadyjczyk. Wśród porwanych jest siedem kobiet, pięciu mężczyzn i pięcioro dzieci.

Grupa związana z organizacją Christian Aid Ministries z Ohio została porwana przez uzbrojonych mężczyzn, gdy opuszczała sierociniec w pobliżu stolicy Haiti, Port-au-Prince. Porwania miał dokonać jeden z miejscowych gangów. Na razie nie wiadomo, gdzie grupa przebywa.

Zobacz też: 38 absurdalnych praw stanowych w USA

Kongresman z Illinois Adam Kinzinger powiedział, że Stany Zjednoczone muszą odnaleźć porwanych i ustalić, czy możliwe jest ich uwolnienie bez płacenia okupu lub wykorzystać wojsko albo policję do zapewnienia im bezpieczeństwa.

Czytaj też: Alabama – fakty i ciekawostki

Amerykański Departament Stanu poinformował, że wie o sprawie. Oświadczył, że dobro i bezpieczeństwo obywateli USA za granicą jest jednym z jego najwyższych priorytetów. Departament Stanu w ostrzeżeniu wydanym 23 sierpnia przestrzegał obywateli USA przed podróżowaniem na Haiti.
Haiti należy do tych krajów świata, w których najczęściej zdarzają się porwania. Dokonują ich dla okupu organizacje przestępcze. Poziom bezpieczeństwa na Haiti spadł po tym, jak w lipcu zamordowano prezydenta Jovenela Moisego.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię