Donald Trump zapowiada uruchomienie własnej platformy społecznościowej

Były prezydent USA Donald Trump zapowiedział utworzenie własnej platformy mediów społecznościowych. Ma ona być nazwana Truth Social i, zgodnie z zapowiedzią, będzie stała w opozycji „do tyranii wielkich korporacji technologicznych”.

„Żyjemy w świecie, w którym talibowie są obecni na Twitterze, a was ulubiony prezydent został uciszony. To niedopuszczalne” – powiedział Donald Trump, odnosząc się do zablokowania jego kont na Facebooku i Twitterze.

Zobacz też: Szykują się wielkie zmiany w Facebooku. Zmiana nazwy i powstanie centrum metaverse to tylko początek!

Za stworzenie i prowadzenie nowej platformy będzie odpowiedzialna nowa spółka Trump Media and Technology Group. Ma ona również uruchomić serwis streamingowy oferujący programy rozrywkowe, wiadomości oraz podcasty.

Czytaj również: Najsławniejszy humanoid świata chce mieć dziecko

Wcześniej Donald Trump złożył w amerykańskim sądzie federalnym pozew przeciwko Twitterowi, w którym domaga się odblokowania swojego konta w tym serwisie. Zwraca również uwagę, że decyzja Twittera była rodzajem cenzury, która mogła mieć niebezpieczny wpływ na demokratyczną debatę.

Zobacz: 38 absurdalnych praw stanowych w USA

Konta Donalda Trumpa na Facebooku i Twitterze zostały zablokowane po ataku jego zwolenników na Kapitol. Obie platformy oskarżyły byłego prezydenta o podżeganie do niepokojów społecznych.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię