Zmiana zasad podróżujących do Anglii

Zmieniają się zasady przybywania do Anglii. Zamiast droższych testów PCR, po przybyciu można teraz zrobić test kasetkowy. Trzeba być jednak zaszczepionym przeciwko COVID-19.

Po przybyciu, między innymi, z Polski, najpóźniej w drugim dniu musimy wykonać test. To się nie zmienia. Zmienia się za to rodzaj testu. Testy kasetkowe – Lateral Flow Tests- są tańsze, w wynik dostaniemy zwykle niemal od razu.

Zobacz: Jak długo trwa odporność po szczepionkach przeciw COVID-19? Najnowsze badania

Testy trzeba zarezerwować przed wyjazdem do Anglii i pokazać dowód zakupu na promie lub w samolocie. Lista dostawców znajduje się na rządowej stronie. Zdjęcie wyniku testu trzeba przesłać służbom sanitarnym. Jeśli nie zastosujemy się do zasad, grozi nam kara w wysokości tysiąca funtów.

Czytaj: Właściwa dieta pomaga w walce z COVID-19

Z ułatwień skorzystają tylko ci, którzy są w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19. Bez szczepionki nadal obowiązują kwarantanna i dwa testy PCR. Zaostrzone zasady obowiązują nadal tych, którzy przybywają z krajów na tzw. czerwonej liście.
Te zasady dotyczą na razie Anglii. Walia ma zmienić reguły w przyszłym tygodniu. Rządy Szkocji i Irlandii Północnej wciąż się zastanawiają.

(iar)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię