Burmistrz tego miasteczka w Illinois przeciwstawił się gubernatorowi! Znosi obowiązek noszenia maseczek!

Dobra wiadomość dla mieszkańców Elk Grove Village! Burmistrz miasteczka leżącego na północno-zachodnich przedmieściach Chicago sprzeciwił się nakazowi gubernatora Illinois dotyczącego noszenia maseczek na twarzy wewnątrz budynków.

W swoim oświadczeniu powiedział, że noszenie maski na terenie miasteczka Elk Grove Village będzie opcjonalne zarówno wewnątrz budynków komunalnych jak i firm.

Czytaj również: Zalecenia CDC dotyczące podróży krajowych lub międzynarodowych dla osób niezaszczepionych

Burmistrz Craig Johnson powiedział również, że w pełni popiera badania naukowe i naukę, które twierdzą ponad wszelką wątpliwość, ze już nadszedł czas na zdjęcie maseczek.

„W naszym mieście mamy szpital Amita Alexian Brothers. Setki tysięcy ludzi rocznie trafia do tego szpitala i obserwujemy codzienne liczby zachorowań. Od miesięcy dzienne zachorowania na Covid to dosłownie pojedyncze liczby.”

Johnson dodał, że zarówno on jaki i większość osób pracujących w budynku ratusza miejskiego jest w pełni zaszczepionych. Burmistrz dodał również, że wierzy w to, że oficjalne cyfry dotyczące zachorowań są prawdziwe i w związku z tym zdecydował się na zniesienie obowiązku noszenia maseczek.

Czytaj też: Jak długo trwa odporność po szczepionkach przeciw COVID-19? Najnowsze badania

„Podążamy za nauką. To nasz klucz – powiedział. Zeszłej wiosny gubernator Illinois zapowiedział, że jeśli zachorowania spadną poniżej 5% – otworzy stan i zniesie mandat dotyczący maseczek. Dzisiaj znajdujemy się na poziomie 1,6-1,7%. Dlaczego więc nie otwieramy stanu?”

Burmistrz Johnson ma nadzieję, że gubernator Pritzker wkrótce zniesie mandat w całym Illinois.

Czy maski chirurgiczne mają datę ważności?

 

 

 

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię