Długie spotkanie papieża z Joe Bidenem

Foto: Twitter @POTUS

Papież przyjął na audiencji amerykańskiego prezydenta Joe Bidena, który przybył do Rzymu na rozpoczynający się szczyt G20. Spotkanie trwało półtorej godziny.

Nigdy przedtem papieska audiencja dla amerykańskiego prezydenta nie trwała dłużej. Dotychczas najdłuższe było 50-minutowe spotkanie Franciszka z Barackiem Obamą – 7 lat temu. Joe Biden wraz z małżonką Jill przybył do Watykanu w konwoju 50 samochodów. Po spotkaniu z papieżem amerykański prezydent rozmawiał z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem kierującym watykańską dyplomacją arcybiskupem Paulem Gallagherem.

Czytaj również: Papież: aborcja jest zabójstwem, w którym nie wolno współuczestniczyć

Prezydent Stanów Zjednoczonych pytany przez towarzyszących mu dziennikarzy, czy podczas rozmowy z papieżem pojawił się temat aborcji, zaprzeczył. Jak mówił Biden, Franciszek powiedział, że jest szczęśliwy, że jest on dobrym katolikiem i że powinien dalej przyjmować komunię.

Zobacz także: Papież Franciszek rozważa abdykację? Co kryje się za plotkami?

Zdaniem włoskich watykanistów i komentatorów podczas audiencji rozmawiano głównie o ekologii, rosnącej fali uchodźców i migrantów, walce z pandemią i biedą. Joe Biden spotyka się dziś z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą, premierem Mario Draghim i prezydentem Francji Emanuelem Macronem.

(iar)

 

Stany Zjednoczone wydały pierwszy paszport z oznaczeniem płci „X”

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię