Nowa kryptowaluta „Squid Game” bije rekordy popularności!

Nowy koreańskojęzyczny serial Netflixa – „Squid Game”, w którym dorośli grający (z problemami osobistymi i finansowymi) zostają wybrani, aby w ramach tajemniczej organizacji zagrać w grę i zarobić ogromne pieniądze bardzo szybko zyskał miliony fanów na całym świecie.

Film wzbudza wiele kontrowersji i wydaje się, że właśnie na tym polega magia jego przyciągania. „Eliminacja” z gry oznacza utratę życia, a gracze o numerach od 1 do 456 grają w gry znane dzieciom. Od teraz serial ma własną markę kryptowaluty, która została uruchomiona zaliczając ogromny wzrost cen. SQUID jest notowany na poziomie 15 USD, co stanowi wzrost o ponad 10000% w ciągu ostatnich kilku dni.

Czytaj też: 8 najlepszych aplikacji do przetwarzania w chmurze dla małych firm

Osoby zainteresowane tą kryptowalutą powinny jednak zachować ostrożność. CoinMarketCap wydał ostrzeżenie mówiąc, że otrzymał „wiele raportów”, że użytkownicy nie są w stanie sprzedać tego tokena na Pancakeswap, popularnej zdecentralizowanej giełdzie. Na chwilę obecną konkretna przyczyna nie jest znana. Wiadomo jednak, że waluta zawiera technologię antydumpingową, która uniemożliwia ludziom sprzedaż monet, jeśli pewne warunki nie zostaną spełnione.

Zobacz również: Czy można odnieść sukces bez wykształcenia?

CNBC skontaktowało się z osobami kontaktowymi wymienionymi na stronie internetowej Squid, aby zapytać, czy programiści byli świadomi problemu i pracują nad jego naprawieniem – nie od razu usłyszeli odpowiedź. Netflix natomiast zdradza, że nie ma nic wspólnego z walutą i nie popiera jej. Kryptowaluta, której przedsprzedaż rozpoczęła się 20 października „wyprzedała się w 1 sekundę” – właściwie powiela ona sukcesy innych kryptowalut, które odnotowały duże wzrostu na giełdach bez konkretnych powodów – poza dobrą reklamą, na przykład inspirowana memami moneta Shiba Inu podwoiła cenę w ciągu ostatniego tygodnia.

Zobacz: Kariera zgodna z Twoim znakiem zodiaku

Token „SQUID” został uruchomiony jako ekskluzywna moneta projektu Squid Game – kryptograficznej platformy do gier stworzonej, aby zarabiać. Turniej online, który rozpoczyna się w listopadzie, naśladuje sześć rund gier przedstawionych w jego imiennym serialu telewizyjnym. Ale w przeciwieństwie do swojego odpowiednika Netflix, firma potwierdza: „brak śmiertelnych konsekwencji!” Również w przeciwieństwie do serii, która ograniczyła główną nagrodę do $38,5 miliona dla ostatecznego zwycięzcy, ta wirtualna symulacja Squid Game nie ograniczy maksimum końcowego bonusu ani liczby uczestników. Gracze będą jednak musieli zapłacić ustaloną cenę w żetonach SQUID, aby wziąć udział w każdej grze, a niektóre rundy wymagają również od użytkowników zakupu niestandardowego NFT, dostępnego do sprzedaży na ich stronie internetowej.

Czytaj: Szczęście jako efekt uboczny poniższych czynności

Niektóre z tych NFT zawierają postacie z serialu, w tym strażników, którzy noszą czerwonawo-różowe kostiumy i czarne maski zakrywające twarz. Rozgrywka nie jest tania, zwłaszcza w obecnych cenach. Jeśli chcesz wziąć udział w finałowej grze turnieju, trzeba będzie zapłacić $15 000 lub $33 450 i kupić NFT. Opłaty startowe z każdej z rund są dzielone między deweloperów (10%) i pulę nagród (90%). Platforma Squid Game oferuje również Marbles Pools – kolejne odniesienie do serialu – w których posiadacze mogą zarabiać tokeny poprzez obstawianie na graczy.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię