Nowy Jork ma nowego burmistrza

Foto: Twitter @ericadamsfornyc

Nowy Jork ma nowego burmistrza. Został nim były kapitan policji i dotychczasowy burmistrz Brooklynu, demokrata Eric Adams.

W wyborach w tym największym amerykańskim mieście Adams pokonał republikanina Curtisa Sliwę.

Czytaj również: Kościół podejmuje walkę z pedofilią. Czy jest szansa na powodzenie?

Eric Adams był zdecydowanym faworytem wyborów i według wstępnych danych zdobył ponad dwukrotnie więcej głosów niż jego republikański rywal. Były prezydent Brooklynu będzie 110. i drugim w historii czarnoskórym burmistrzem Nowego Jorku.

Eric Adams reprezentuje bardziej umiarkowane skrzydło Partii Demokratycznej niż jego lewicowy poprzednik Bill de Blasio. Uzyskał poparcie zarówno związków zawodowych jak i biznesmenów.

 

W swojej kampanii mówił zarówno o nierównościach rasowych jak i o konieczności walki z rosnącą przestępczością. Proponował między innymi zwiększenie obecności policji w metrze. „Zapewnimy bezpieczeństwo, którego potrzebujemy i sprawiedliwość na która zasługujemy. Te rzeczy idą w parze” – powiedział Adams, gdy już wiadomo było, że wygrał wybory.

Zobacz też: Najbardziej tajemnicze miejsca w Ameryce

Republikańskim rywalem Adamsa w wyborach na burmistrza Nowego Jorku był mający polsko-włoskie korzenie Curtis Sliwa, który podczas kampanii zabiegał o poparcie Polonii.

Prezydentura Joe Bidena – Ocena chicagowskiej Polonii SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię