Pierwsza tabletka na Covid-19 zatwierdzona!

zdj. Twitter

Ta wspaniała wiadomość przyszła do nas z Wielkiej Brytanii. Otóż to właśnie tam został zatwierdzony lek, który ma być skuteczny w walce z koronawirusem.

Lek w postaci tabletki nazywa się Molnupiravir i został wyprodukowany przez firmę Merck. Niewątpliwą zaletą leku jest to, że jest łatwy w dystrybucji i można go zażywać w domu. Przeprowadzone testy wykazały, że przyjmowanie leku zmniejsza o połowę ryzyko hospitalizacji i śmierci wśród osób należących do grupy wysokiego ryzyka i będących we wczesnym stadium infekcji.

Zobacz też: CDC opublikowało wytyczne, jak bezpiecznie spędzić okres świąteczny w tym roku

Dla kogo jest przeznaczony Molnupirawir?

Molnupirawir jest przeznaczony dla osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na Covid i mają co najmniej jeden czynnik ryzyka rozwoju poważnych chorób, takich jak otyłość, wiek powyżej 60 lat, cukrzyca lub zdiagnozowane choroby serca. Tabletka ma być podawana dwa razy dziennie.

Lek należy przyjąć tak szybko, jak to możliwe po pozytywnym teście, w ciągu pierwszych pięciu dni po uzyskanym wyniku.

 

Dzisiaj jest historyczny dzień dla naszego kraju, ponieważ Wielka Brytania jest pierwszym krajem na świecie, który zatwierdził lek przeciwwirusowy na Covid-19, który można wziąć w domu – powiedział brytyjski minister zdrowia Sajid Javid, którego cytuje BBC.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię