Kryptowaluta Shiba INU (SHIB) – wszystko co trzeba o niej wiedzieć

Shiba INU to kryptowaluta zawdzięczająca swoją nazwę sympatycznemu psiakowi. Shiba Inu w świecie czworonogów to jedna z 6 ras japońskich szpiców, natomiast jako kryptowaluta niezmordowanie pnie się w górę. W rok jej kurs urósł o 83 074 893,7%. Nie, to nie jest żart.

Historia tokena Shiba Inu

Token Shiba Inu został stworzony w sierpniu 2020 roku przez anonimową osobę lub osoby, o kryptonimie „Ryoshi”. Potocznie nazwali siebie „zabójcą dogecoinów”. W maju tego samego roku Vitalik Buterin – rosyjsko-kanadyjski programista i pisarz, bardziej znany jako współzałożyciel Ethereum, przekazał ponad 50 bilionów Shiba, o ówczesnej wartości 1 miliarda dolarów, indyjskiemu funduszowi COVID-Crypto Relief Fund. Obecnie wartość kryptowaluty wzrasta o 240% w ciągu tygodnia.

Czytaj również: Co to są tokeny niewymienialne – NFT?

Shiba INU, dlaczego warto zainwestować w tę walutę?

Trudno jest wymieniać zalety kryptowaluty, która ma tak krótką historię i w związku z tym mało danych statystycznych. Trudno mówić o stabilności, czy jakiejś pewności jutra. Pewnie są dwie zalety:

  • Stały, bardzo dynamiczny wzrost
  • Dobra opinia głoszona przez Elona Muska
Czytaj także: Co to jest blockchain?

Shiba INU, na co uważać

Pozycja kryptowaluty nie jest jeszcze ugruntowana i w każdej chwili może spotkać ją załamanie.

  • Bezużyteczna w świecie realnym
  • Prawie wszystkie kryptowaluty mają, choć minimalne zastosowanie poza giełdą. Dla Dogecoin jest to 1700 firm na całym świecie, natomiast tylko 88, w większości mało znanych firm, akceptuje SHIB.
  • Dla kryptowaluty, której wartość wzrasta w tak zawrotnym tempie, okres kilku dni sugeruje, że jej prawdziwą siłą są emocje treaderów i wpisy na Twitterze Elona Muska.
  • Emocje zawsze, a szczególnie w dziedzinie finansów, mogą ulec zmianie w każdej chwili.
  • Zyski krótkoterminowe
  • Statystyki wyraźnie pokazują, że tak gigantyczne zyski, nie wytrzymują próby czasu. Historycznie, proces ten dotknął tak wiele firm, że możemy użyć go za regułę.

 

W przypadku kryptowalut, które są aktywami zmiennymi, najważniejsze są własne analizy, przed podjęciem decyzji. Znaczenie ma tolerancja na ryzyko i ilość środków przeznaczonych na inwestycję. Jednakże nigdy nie należy inwestować więcej, niż możemy sobie na to pozwolić.

Najlepsze giełdy i strony inwestycyjne kryptowalut

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię