Od poniedziałku LOT przywraca siatkę połączeń do USA

Od najbliższego poniedziałku, ósmego listopada Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą regularną siatkę połączeń do Stanów Zjednoczonych. Od tego dnia władze USA zdecydowały się wpuszczać wszystkich zaszczepionych mieszkańców Unii Europejskiej, a także Wielkiej Brytanii. Muszą to być jednak szczepionki uznawane w tym kraju.

Na główne i największe lotnisko Nowego Jorku samoloty PLL LOT będą latały z Warszawy codziennie. Do innego portu obsługującego tę metropolię w Newark, sześć razy w tygodniu i dodatkowo raz w tygodniu z Krakowa. Od poniedziałku będzie można polecieć z Warszawy do Chicago. LOT oferuje trzy połączenia w tygodniu do tego miasta. Natomiast od 10 grudnia LOT przywróci regularne połączenia do Miami na Florydzie. Rejsy będą się odbywać także trzy raz w tygodniu.

Zobacz też: Planujesz podróż do USA? Oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat możliwości wjazdu i systemie ESTA

Jak mówi wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł, przewoźnik planuje też przywrócenie regularnych połączeń do Los Angeles. Prawdopodobnie w siatce połączeń pojawią się pod koniec sezonu zimowego, czyli w drugiej połowie marca.
Regularne połączenia pasażerskie do USA zostały zawieszone na początku pandemii, w marcu 2020 roku. Później LOT je przywrócił, ale mogli z nich korzystać jedynie obywatele USA i rezydenci tego kraju.

Czytaj również: Wybierasz się do USA? Musisz zapoznać się z systemem ESTA!

Przedstawiciele LOT-u liczą, że oferta przyciągnie zarówno turystów, jak i ruch biznesowy. Dużą grupą, która korzystała przed pandemią z transatlantyckich połączeń, jest amerykańska Polonia.

Wszystkie rejsy do Stanów Zjednoczonych będą obsługiwane przez samoloty typu Boeing 787 – Dreamliner

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię