Policjant z Bensenville z 8 ranami postrzałowymi walczy o życie. Rodzina prosi o pomoc!

GoFundMe

Oficer Steven Kotlewski został przewieziony w sobotę nad ranem do szpitala Loyola University Medical Center w Maywood z powodu ciężkich obrażen ciała powstałych w wyniku wielokrotnego postrzelenia. W czasie gdy rozegrała się strzelanina, oficer wypełniał czynności służbowe.

Teść poszkodowanego, Dave Stachura, powiedział, że Kotlewski jest nadal zaintubowany ale jest świadomy i komunikuje się za pomocą długopisu i papieru. Kotlewski przeszedł ośmiogodzinną operację w sobotę rano, planowane są kolejne operacje.

Zobacz też: Obywatele USA już niedługo mogą płacić najwyższe stopy podatkowe ze wszystkich krajów wysoko rozwiniętych

Zgodnie z informacją podaną przez asystentkę prokuratora stanowego powiatu DuPage, Helen Kapas, do strzelaniny doszło wkrótce po pierwszej w nocy w sobotę. Matka podejrzanego, 21-letniego Kiante Tylera, Kenya Bentley, wezwała policję do swojego mieszkania w Bensenville, prosząc o pomoc w skłonieniu Tylera do opuszczenia jej mieszkania. Kotlewski przybył jako pierwszy na miejsce zdarzenia, wszedł do mieszkania na drugim piętrze i rozpoczął rozmowę z podejrzanym. Zgodnie z tym, co zarejestrowała kamera, Kotlewski przywitał się z Tylerem i powiedział: „W czym problem?”. Krótko później były słyszane krzyki i strzały.

Czytaj też: Kto i na jakich warunkach może przekroczyć granice USA od 8 listopada 2021r.

Kapas powiedziała, że Tyler wystrzelił co najmniej 10 pocisków z 9-milimetrowego pistoletu. Kotlewski spadł ze schodów i zaczął się czołgać. Tam znaleźli go oficerowie którzy dotarli na miejsce wkrótce po zdarzeniu, założyli mu opaskę uciskową na nogi i wezwali pomoc.

Kotlewski został postrzelony trzy razy w każdą nogę, pociski złamały obie kości udowe, uszkodzone zostały tętnice udowe i główne żyły. Poszkodowany oficer doznał również ran postrzałowych w ramię i plecy. Ma uszkodzony między innymi kręgosłup, przeponę, wątrobę i nerkę.

Szwagierka Kotlewskiego, Ellie Murphy, założyła fundusz GoFundMe.com o nazwie „LAW ENFORCEMENT FAMILY IN NEED”, aby pomóc w pokryciu wydatków. Kotlewski jest żonaty, ma troje dzieci.

LINK DO GoFundMe zorganizowanego przez rodzinę znajduje sie TUTAJ

Podejrzany Kiante Tyler, został oskarżony o usiłowanie zabójstwa pierwszego stopnia, pobicie funkcjonariusza, użycie broni oraz dwa przypadki pobicia funkcjonariusza. Podejrzanemu odmówiono wyjścia z aresztu za kaucją.

ZSS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię