Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki – przewidujemy pogorszenie sytuacji na granicy

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami przed spotkaniem kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że w najbliższych dniach przewidywane jest pogorszenie sytuacji na granicy z Białorusią.

W jego ocenie potrwa to do nadejścia zimy, która jego zdaniem w naturalny sposób powinna zabezpieczyć granicę. Zaznaczył, że z niektórych prognoz wynika, że w okresie przedwiośnia na granicy polsko-białoruskiej może wystąpić poważny kryzys migracyjny. Ryszard Terlecki stwierdził, że w związku z tym należy pospieszyć się z zabezpieczeniem polskiej granicy na wschodzie oraz odpowiednim przygotowaniem polskich sił zbrojnych.

Czytaj również: Premier Morawiecki swoim wywiadem dla Financial Times wywołał skandal. Padły mocne słowa!

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik napisał na Twitterze, że w tej chwili pod Kuźnicą Białostocką „trwa regularna bitwa”. Straż Graniczna, Policja i Wojsko Polskie bronią naszej Granicy przed atakiem imigrantów inspirowanym i przygotowanym przez Łukaszenkę. Pamiętajcie, polskie służby bronią nas, ale potrzebują naszego wsparcia! Nie żałujcie Im tego!” – napisał Maciej Wąsik.

 

Wcześniej rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że dziś mamy do czynienia z najtrudniejszą sytuacją od początku kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. Podkreślił, że duża grupa imigrantów, która dotarła do polskiej granicy w pobliżu Kuźnicy Białostockiej to kolejny element wojny hybrydowej. Rzecznik rządu powiedział, że grupę prowadzili ludzie związani z białoruskimi służbami i była to zorganizowana akcja, o której polskiej służby wiedziały już wcześniej.

IAR

Prezydentura Joe Bidena – Ocena chicagowskiej Polonii SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię