Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych K.Harris spotka się z prezydentem Francji E.Macronem

Foto: Twitter @KamalaHarris

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris spotka się dzisiaj (10 listopada) w Paryżu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Politycy mają rozmawiać o rozwiązaniu konfliktu dyplomatycznego na linii Paryż-Waszyngton wokół kontraktu na dostawę łodzi podwodnych dla Australii. Kontraktu, straconego przez Francję na rzecz Stanów Zjednoczonych. Sprawa ta wywołała najpoważniejszy kryzys w relacjach między krajami od wielu lat.

Zobacz także: O czym należy wiedzieć wybierając się na wakacje do USA

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris i prezydent Francji Emmanuel Macron spotkają się pod koniec dnia w Pałacu Elizejskim. Biały Dom przekazał, że rozmowy mają dotyczyć bezpieczeństwa w Europie, sytuacji w Indo-Pacyfiku oraz polityki zdrowotnej na poziomie światowym.

 

Jak informują francuskie media, Amerykanie liczą przede wszystkim na ostateczne zażegnanie sporu na linii Paryż-Waszyngton. Zdaniem ekspertów pozytywnym sygnałem dla relacji francusko-amerykańskich jest fakt, że Kamala Harris pozostanie w Paryżu do końca tygodnia. W czwartek wiceprezydent Stanów Zjednoczonych weźmie udział we francuskich uroczystościach z okazji 103. rocznicy zakończenia pierwszej wojny światowej.

Zobacz też: “Polski paszport wielkich możliwości” czyli co warto wiedzieć o polskim obywatelstwie?

Harris będzie także obecna podczas otwarcia paryskiego forum pokoju. W piątek polityk będzie uczestniczyć w międzynarodowej konferencji w sprawie sytuacji w Libii.
Wizyta Kamali Harris w Paryżu zakończy się w sobotę.

IAR

Kto i na jakich warunkach może przekroczyć granice USA od 8 listopada 2021r.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię