Domowe środki zaradcze na śmierdzący pot ciała

Brzydki zapach ciała jest nie tylko zawstydzający, ale u wielu osób może również doprowadzić do depresji i niechęć przebywania w towarzystwie.
Każda osoba ma inny zapach, na który mają wpływ takie parametry, jak wiek, dieta, stan zdrowia i płeć.

Czytaj też: Jak czyścić i usuwać osady mineralne i plamy z twardej wody

Nieprzyjemny zapach ciała powstaje, gdy bakterie żyjące na naszej skórze rozkładają białka zawarte w pocie na różne kwasy. W wyniku bakteryjnego rozkładu białek w naszym pocie powstają dwa kwasy – propionowy i izowalerianowy.

 

Oto najlepsze domowe sposoby na pozbycie się odoru ciała:

1. Oleje

Niektóre oleje mają również właściwości, które pomagają zwalczać brzydki zapach ciała. Często stosuje się również kombinację olejów. Do najlepszych należą:

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest bogaty w kwas laurynowy, o którym wiadomo, że eliminuje bakterie obecne w naszym organizmie, pomagając w ten sposób pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ciała.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem antyseptycznym i jest również dobrze znany ze swoich właściwości antybakteryjnych. Będąc środkiem antyseptycznym, olejek z drzewa herbacianego pomaga w zwalczaniu bakterii i grzybów obecnych na skórze, co z kolei zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Olejek lawendowy

Olejek eteryczny z lawendy hamuje rozwój bakterii powodujących nieprzyjemny zapach. A esencja kwiatowa, którą emanuje, daje skórze piękny zapach.

Zobacz także: 13 wskazówek, dzięki którym twoja lodówka będzie uporządkowana i czysta

Olej miętowy

Mięta pieprzowa ma właściwości antybakteryjne i dlatego może być stosowana jako alternatywa dla dezodorantów kupowanych w sklepie.

Olejek tamanu

Olej tamanu jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwdrobnoustrojowych, które pomagają zwalczyć brzydki zapach ciała.

Olej szałwiowy

Antybakteryjny charakter szałwii pomaga zwalczać bakterie obecne na skórze, pozostawiając przyjemny zapach.

2. Herbatki i zioła

Kozieradka

Będąc przeciwutleniaczem, kozieradka wypłukuje wszystkie toksyny z naszego organizmu. Ma również właściwości przeciwbakteryjne i hamuje dalsze rozprzestrzenianie się infekcji bakteryjnych. Herbata z kozieradki naturalnie zwalcza zapach ciała, lecząc jego pierwotną przyczynę.

 

Nasiona kopru włoskiego

Niektóre składniki obecne w nasionach kopru włoskiego działają jako środki przeczyszczające i mogą zapobiegać zapachowi ciała.

Zielona herbata

Przeciwutleniacze i kwas garbnikowy w zielonej herbacie pomagają zwalczać zapach ciała od wewnątrz. Zewnętrzne stosowanie zielonej herbaty pomaga utrzymać suchość skóry i kontroluje bakterie, a codzienne picie zielonej herbaty pomaga wypłukać wszystkie toksyny z organizmu.

Oczar wirginijski

Ściągające właściwości oczaru wirginijskiego (witch hazel) minimalizują pory na naszej skórze, znacznie ograniczając wydzielanie potu. Również jego kwaśny charakter obniża pH skóry i uniemożliwia przetrwanie bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.

Czytaj także: Śmierdziuchy, śmierdziele, stink bugs – co robić by się ich pozbyć?

Liście Neem

Właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i antyseptyczne neem pomagają wyeliminować bakterie powodujące nieprzyjemny zapach. Usuwają również wszystkie toksyny z organizmu, eliminując pierwotną przyczynę nieprzyjemnego zapachu ciała.

Pietruszka zielona

Liście pietruszki mają właściwości przeciwzapachowe. Uważa się, że obecność chlorofilu w tych liściach eliminuje wewnętrznie zapach ciała i nieświeży oddech.

Naturalne sposoby na relaks i odprężenie ciała

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię