Drugi sezon „Squid Game”? Netflix zdecydował o losach serialu

YouTube

Jeżeli lubujesz się w filmach o przerażającej rzeczywistości, trzymających w napięciu prawdopodobnie miałeś okazję obejrzeć wielki hit Netflixa – Squid Game, w którym tajemnicza organizacja werbuje ludzi z problemami (głównie finansowymi) oferując im udział w grze i wielką fortunę w ramach wygranej.

Potencjalni uczestnicy mniej lub bardziej chętnie się zgadzają, zostają uśpieni i przetransportowani w bliżej nieokreślone miejsce, nie ma imion i nazwisk, są numery od 1 do 456, które oznaczają numer gracza. Szybko okazuje się, że gracze będą grać w gry dziecięce, a słowo „eliminacja” z gry oznacza śmierć.

Zobacz też: Kanye West już się tak nie nazywa. Jest decyzja sądu!

Serial przez wiele tygodni był na szczycie oglądalności, zyskał fanów na całym świecie. Już w połowie pierwszego sezonu Internet zalały oferty z gadżetami filmu: charakterystyczne dresy, maski, itp. Po pierwszym sezonie widzowie odczuwają wciąż „głód” dalszego ciągu historii, pomimo iż poznali niektóre tajemnice – np. kto był głównym organizatorem gry, kto wygrał pieniądze, itp.

Czytaj też: Daniel Craig żegna się z rolą Jamesa Bonda. Wzruszające video z pożegnania

Czy będzie drugi sezon?

Ku wielkiej radości fanów – TAK. W opublikowanym 9 listopada na twitterowym koncie „Netflix_Updates” wywiadzie spekulacje na temat kolejnego sezonu Squid Game potwierdza sam reżyser filmu – Hwang Dong-hyuk który powiedział: „Było tak wiele presji, tak wiele żądań i tak wiele miłości do drugiego sezonu. Więc czuję, że nie pozostawiacie nam wyboru! Ale powiem, że rzeczywiście będzie drugi sezon. To jest w mojej głowie już teraz. Jestem w trakcie procesu planowania, myślę też, że teraz jest za wcześnie aby wskazać datę premiery. Nie jest to zaskakująca wiadomość. Film dostarczył Netflixowi ok 900 milionów dolarów zysku, przy opiewających na 21,4 mln dolarów kosztach produkcji. Nie wspominając już, że koreański serial stał się najpopularniejszym w serwisie. Wydaje się zatem, że sam Netflix nalegał na to, aby powstał drugi sezon.

Czytaj: Kalifornia – fakty i ciekawostki

Co zobaczymy w drugim sezonie?

To bardzo trudne pytanie. Czy będą to po prostu to kolejne rozgrywki z udziałem kolejnych 456 graczy? Raczej nie, gdyż ze względu na poznaną w pierwszym sezonie mechanikę byłoby to zbyt nudne. Niewykluczone jednak, że w drugim sezonie, w czasie kolejnych rozgrywek trwać będzie śledztwo policyjne (wątek zapoczątkowany w pierwszym sezonie) lub zwycięzca gry z pierwszego sezonu stanie się super bohaterem, który będzie chciał zniszczyć struktury organizacji odpowiedzialnej za rozgrywki – taką wizję pozostawiło zakończenie ostatniego odcinka. Trudno też powiedzieć, czy ujrzymy aktorów znanych z pierwszego sezonu – w końcu znaczna większość bohaterów straciła życie.

Zobacz też: Teksas – fakty i ciekawostki

A na koniec ciekawostki:

  • Wspomniany wyżej reżyser filmu, sam miał w życiu niełatwo (podobnie jak gracze Squid Game). Kiedy stworzył obecny megahit Netflixa mieszkał razem z mamą i babcią, w pewnym momencie swojego życia, z powodów trudności finansowych musiał sprzedać swojego laptopa za 675 dolarów. Wszystkie 10 odcinkow napisał zupełnie sam, dwa pierwsze zajęły mu pół roku.
  • Twórca serialu umieścił w nim swoje alter ego w osobie Cho Sang-woo, gracza który kończy uniwersytet a pomimo to nie odnosi sukcesu i życie z ogromnymi długami.
  • Serial napisany został w 2009 roku i przeleżał sporo w szufladzie, gdyż wtedy serialowy pomysł 456 bankrutów walczących na śmierć o 45,5 mld południowokoreańskich wonów uznano za zbyt brutalny i niedorzeczny.
  • Od 2013 roku serwis Netflix notował spadającą liczę nowych abonentów – co przedkładało się na zyski i ceny akcji. od czasu premiery Squid Game akcje wzrosły aż o 7%.
  • Popularnością Squid Game zdziwiony jest sam Netflix, jak twierdzi Bela Bajaria (globalna szefowa platformy): „Nie wyobrażaliśmy sobie, że odzew widzów będzie tak duży na całym świecie, bo przewidywaliśmy co prawda, że zyska na popularności, ale przede wszystkim w Azji.”

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię