105-letnia kobieta pobiła rekord świata. To niesamowite!

To niesamowite! 105-letnia emerytowana nauczycielka z Luizjany, Julia Hawkins, została rekordzistką świata w biegu na 100 metrów. Biegaczka, znana w środowisku sportowym jako „Hurricane”, przebiegła dystans 100 metrów w rekordowym czasie 1:02:95.

Dzięki temu wyczynowi Hawkins ustanowiła nowy rekord świata, stając się pierwszą lekkoatletką i pierwszą Amerykanką, która ustanowiła rekord świata w lekkiej atletyce w kategorii wiekowej “105 lat i więcej”.

Czytaj również: 6 rozsądnych posunięć finansowych po przejściu na emeryturę

„Wspaniale było zobaczyć tak wielu członków mojej rodziny i przyjaciół na trybunach”, powiedziała Hawkins po wyścigu, „Miałam jednak nadzieję przebiec ten dystans w mniej niż minutę”. Zapytana, czy chce ponownie przebiec 100-metrowy wyścig, powiedziała „Tak!”

Jak łatwo się domyślić, nie było to pierwsze zwycięstwo Hawkins. W wieku 101 lat wygrała bieg na 100 metrów podczas mistrzostw USA w lekkoatletyce na świeżym powietrzu. Natomiast w 2019 roku zdobyła dwa złote medale na Igrzyskach Seniorów w Albuquerque w Nowym Meksyku.

„Chcę biec tak długo, jak starczy mi sił. Moje przesłanie dla innych jest takie, że jeśli chcesz być zdrowy i szczęśliwy – musisz być aktywny” powiedziała na zakończenie Julia.