12 listopada szkoły w Chicago będą zamknięte by uczniowie mogli poddać się szczepieniom

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w ubiegły wtorek zatwierdziło szczepionkę firmy Pfizer dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Przewidziano dla nich po dwie dawki specyfiku odpowiadające jednej trzeciej dawki dla dorosłych podane w odstępie trzech tygodni. Natychmiast po tej decyzji pediatrzy, przychodnie rodzinne, apteki zaczęły oferować szczepienia dzieci. W wielu miejscach szczepienia dzieci będą odbywać się w szkołach.

Zobacz też: Obowiązek szczepień w USA

12 listopada szkoły w Chicago zostaną zamknięte by uczniowie mogli poddać się szczepieniom. W Nowym Jorku 1000 szkół ma organizować dni szczepień w przyszłym tygodniu. Burmistrz tego miasta Bill de Blasio ogłosił, że dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które zaszczepią się w miejskich punktach szczepień będą kwalifikować się do otrzymania karty płatniczej o wartości 100 USD, która jest jedną z zachęt oferowanych mieszkańcom Nowego Jorku od kilku miesięcy.

Czytaj też: Pierwsza tabletka na Covid-19 zatwierdzona!

„Każdy będzie mógł wykorzystać tę drobną kwotę na świąteczne zakupy. Najważniejsze jest jednak, że nasz dzieci i nasze rodziny będą bezpieczne” – oświadczył de Blasio.

Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji chorób szczepionka dla dzieci firmy Pfizer jest w ponad 90% skuteczna i ma mniej skutków ubocznych niż u dorosłych.

IAR

Seniorzy, którzy nie przyjmą trzeciej dawki szczepionki stracą paszport covidowy

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię