Rodzice adopcyjni aresztowani. Policja kontynuuje poszukiwania szczątków 6-latki

W czwartek, 11 listopada 2021r., śledczy policji w Honolulu wznowili poszukiwania szczątków zaginionej 6-letniej Isabelli „Ariel” Kalua. Decyzja została podjęta na dzień po tym, jak przybrani rodzice zaginionej dziewczynki zostali oskarżeni o morderstwo drugiego stopnia.

W czasie gdy przybrani rodzice, Isaac i Lehua Kalua zostali osadzeni w areszcie, dziesiątki ludzi zgromadziły się przy rodzinnym domu Kalua w nadziei, że tajemnica miejsca ukrycia zwłok dziewczynki zostanie rozwiązana.

Czytaj również: O czym należy wiedzieć wybierając się na wakacje do USA

Podczas konferencji prasowej w środę po południu, urzędnicy policji w Honolulu przedstawili przybranych rodziców Izabeli jako głównych podejrzanych w sprawie zabójstwa. Ben Moszkowicz, szef Kryminalnego Wydziału Śledczego w Honolulu powiedział, iż wszystko wskazuje na to, że dziewczynka została zamordowana w połowie sierpnia, a więc miesiąc przed zgłoszeniem jej zaginięcia.

Poszukiwania przez FBI szczątków zaginionej 6-letniej Isabelli

„Zdjęcie Izabeli i cała ta tragiczna historia poruszyły serca wielu członków społeczności” — powiedział tymczasowy szef HPD, Rade Vanic, podczas konferencji prasowej w siedzibie głównej HPD.

„Niestety to, co zaczęło się jako poszukiwanie zaginionej dziewczynki, przekształciło się w śledztwo w sprawie morderstwa w którym głównymi  podejrzanymi jest małżeńswto Kalua.” Para została aresztowana w środę około 7:20 rano czasu lokalnego.

Zaginięcie Isabelli zgłoszono w połowie września. Rozpoczęło to tygodniowe poszukiwania zaginionej wspomagane przez wolontariuszy z lokalnej społeczności. Niestety poszukiwania nie odniosły żadnego rezultatu. Moszkowicz podkreślił, że ​​śledztwo jest nadal w toku między innymi dlatego, że jak dotąd nie znaleziono szczątków dziewczynki.

Zobacz także: Najbardziej tajemnicze miejsca w Ameryce

Policja wystosowała apel do każdego, kto kontaktował się z Izabelą i jej siostrami od 2019 r. i do sierpnia 2021 r. „Możesz posiadać informacje, które mogą nam pomóc w ostatecznym rozwiklaniu zagadki zaginięcia Izabeli”– powiedział Moszkowicz.

Malżeństwo Kalua zgłosili zaginięcie Isabelli 12 września. Powiedzieli policji, że ostatni raz widziano ją poprzedniego wieczoru w swoim pokoju na ulicy Puha. Przybrani rodzice Isabelli twierdzili, że mala często sypiała na zewnątrz.

 

Porucznik Deena Thoemmes powiedziała w środę, że małżeństwo Kalua przestało współpracować z organami ścigania w miarę kontynuowania śledztwa. Powiedziała, że ​​początkowo para nawet wpuściła policję do swojego domu i złożyła zeznania. Śledczy powiedzieli również, że wydarzenia które miały miejsce w ciągu ostatnich 10 dni doprowadziły ostatecznie do ​​aresztowania pary.

Hawaje – fakty i ciekawostki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię