Piłka z filmu „Cast Away: Poza światem” sprzedana. Nikt się nie spodziewał że osiągnie taką cenę

Filmowy Chuck Noland, w którego wciela się Tom Hanks jest logistykiem pracującym dla FedEx. Podporządkowuje on swoje życie zawodowe i rodzinne zasadom firmy. Wykonywana praca zmusza go do ciągłych wyjazdów w najdalsze części świata co przedkłada się na częste rozłąki z narzeczoną Kelly.

Podczas jednej z podróży, samolot którym leci nasz bohater rozbija się, a on trafia na bezludną wyspę. Pozostawiony bez środków do życia musi zawalczyć o swoje przetrwanie – także emocjonalne. Bez kontaktu z ludźmi prawie popada w szaleństwo. W jednej z paczek kurierskich, przewożonych w feralnym samolocie, odnajduje piłkę do siatkówki, z której postanawia wykonać swojego towarzysza – „Pana Wilsona”. Osławiona piłka stała się przedmiotem aukcji na brytyjskim portalu z filmowymi pamiątkami „Pop Store”.

Czytaj również: “Polski paszport wielkich możliwości” czyli co warto wiedzieć o polskim obywatelstwie?

Według początkowych szacunków spodziewano się, że uzyska cenę 40-60 tysięcy funtów. Oczekiwania zostały jednak znacznie przebite – Pan Wilson osiągnął ostateczną cenę 230 tysięcy funtów (1,2 mln złotych).

 

Na piłce zachowała się plama bordowej farby, która miała imitować odcisk zakrwawionej dłoni Chucka Nolanda, układający się w kształt ludzkiej głowy. Z Pana Wilsona w dalszym ciągu wystają łodygi tytoniu, którymi bohater go przyozdobił – tak, aby symbolizowały włosy. Piłka, która była kiedyś biała, mocno pociemniała gdyż jak można się dowiedzieć z aukcyjnego opisu – podczas zdjęć filmowych długi czas leżała w wodzie.

Zobacz: 23 strony internetowe z rabatami i kuponami zniżkowymi

Motyw piłki został wymyślony przez scenarzystę „Cast Away” – Williama Broylesa, który aby lepiej zrozumieć odczucia rozbitka spędził tydzień na bezludnej wyspie w Zatoce Kalifornijskiej. Pewnego dnia fale wyrzuciły na brzeg piłkę do siatkówki – co stało się inspiracją do umieszczenia wątku w filmie. Filmowy „Pan Wilson” swoją nazwę zawdzięcza producentowi piłki – firmie Wilson; dzięki niemu główny bohater nie czuje się samotny, ma z kim prowadzić dialog a widz lepiej może poznać jego uczucia.

Bieg Niepodległości 2021 – biało-czerwone Chicago!

 

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię