Stany Zjednoczone „bardzo zaniepokojone” sytuacją na granicy polsko-białoruskiej

Wiceprezydent USA Kamala Harris oświadczyła, że Stany Zjednoczone są „bardzo zaniepokojone” sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

„W kwestii Białorusi i tego co się dzieje na granicy z Polską, jesteśmy bardzo tym zaniepokojeni i uważnie przyglądamy się sprawie” – powiedziała polityk podczas konferencji prasowej w Paryżu. „Reżim Łukaszenki, jak sądzę, jest zaangażowany w bardzo niepokojące działania” – dodała Kamala Harris.

Zobacz też: Rosja wysyła swoje bombowce na Białoruś

Wiceprezydent USA poinformowała, że także na ten temat rozmawiała z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Zapewniła, że zarówno francuski prezydent, jak i przywódcy na całym świecie obserwują sytuację.

Czytaj też: 105-letnia kobieta pobiła rekord świata. To niesamowite!

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy trwa od kilku miesięcy. Białoruskie władze sprowadzają do swojego kraju migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, by ich przewieźć na granicę Unii Europejskiej. W ocenie Komisji Europejskiej to próba destabilizowania Wspólnoty przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

Zobacz: 6 rozsądnych posunięć finansowych po przejściu na emeryturę

W okolicach Kuźnicy Białostockiej, po stronie białoruskiej, migranci doprowadzeni na miejsce przez białoruskie służby utworzyli koczowisko. Granicy strzegą polskie służby.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię