Szef Apple Inc. poleca użytkownikom iPhone’ów przejście na system Android

Foto: Twitter @tim_cook

Dyrektor generalny Apple Inc., Tim Cook, dosyć dosadnie wyraził się na temat możliwości instalowania na iPhone’ach aplikacji pochodzących spoza oficjalnego sklepu.

Jego zdaniem konsumenci, którzy posiadają telefony firmy Apple i mają takie oczekiwania powinni przejść na urządzenia z systemem Android. Wypowiedź wzburzyła zarówno użytkowników marki jak i osoby stroniące od firmowych urządzeń – głównym zarzutem kierowanym wobec Cooka jest arogancja i lekceważący stosunek wobec konkurencji (systemu Android). Co więcej, z wypowiedzi Cooka można było wywnioskować, że konkurencyjny Android uważa za produkt niższego sortu, tymczasem według danych statystycznych posiada go aż 85% użytkowników smartfonów.

Czytaj również: Elon Musk pozbył się akcji Tesli o wartości 5 mld dolarów

Apple zasłynął z zastosowanych w swoich urządzeniach zaawansowanych zabezpieczeniach, które stosowane są we wszystkich urządzeniach. Dzięki nim właśnie iPhone’y posiadają reputację najbezpieczniejszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku. Za sukcesem w tej dziedzinie z jednej strony kryje się wytężona praca programistów, z drugiej – restrykcje stawiane konsumentom. Jedną z n nich jest brak możliwości instalowania aplikacji spoza oficjalnego sklepu – nie podoba się to jednak sporej części użytkowników, którzy domagają się wprowadzenia zmian w tym zakresie.

 

Podczas jednego z wywiadów z New York Times, Tim Cook, spytany o umożliwienie wgrywania aplikacji z pominięciem App Store, dosadnie stwierdził, że osoby, które tego oczekują powinny zmienić urządzenie:

„Myślę, że ludzie mają dzisiaj wybór Andrew, jeśli chcesz sideloadować, możesz kupić telefon z Androidem. Taki wybór dostajesz, gdy idziesz do sklepu. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, to powinieneś kupić telefon z Androidem. Z naszej perspektywy to tak jakbyśmy byli producentami samochodów i mówili klientom, by nie montować poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa w samochodzie. To jest po prostu zbyt ryzykowne. To nie byłby iPhone, gdyby nie maksymalizował prywatności i bezpieczeństwa”

Zobacz też: Czy można odnieść sukces bez wykształcenia?

Stanowisko dyrektora firmy ma znajdować odzwierciedlenie w opublikowanym w zeszłym miesiącu raporcie, według którego urządzenia z systemem Android mają być od 15 do 47 razy bardziej narażone na wirusy i ataki hakerskie niż iPhone’y z systemem iOS. Firma uważa, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest możliwość instalowania „niepewnych” aplikacji w systemie Android. Zdanie to należy jednak wyprostować.

 

Niezależnie od marki i systemu operacyjnego bezpieczeństwo urządzenia i przechowywanych na nim danych zależy w największym stopniu od samego użytkownika. Smartfon z Androidem wyposażony w oprogramowania antywirusowe (dostępne także w wersjach bezpłatnych) może być równie bezpieczny jak iPhone posiadając znacznie szersze możliwości. Nie tylko bowiem większa dostępność cenowa urządzeń z Androidem ale też znacznie większa funkcjonalność jest przyczyną miażdżącej przewagi systemu na rynku.

8 najlepszych aplikacji do przetwarzania w chmurze dla małych firm

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię