Koronawirus – 5 milionów 107 tysięcy ofiar

Niemcy są kolejnym krajem, który rozważa wprowadzenie drastycznych obostrzeń pandemicznych. Chodzi o ewentualny lockdown dla niezaszczepionych. Miałaby to być odpowiedź na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Europa jest obecnie epicentrum pandemii.

Czytaj również: WHO apeluje o więcej szczepionek dla biednych

Austria wprowadziła od wczoraj lockdown dla niezaszczepionych. Mogą oni wychodzić z domu jedynie do pracy, na niezbędne zakupy i do lekarza. Teraz nad podobnym rozwiązaniem zastanawiają się Niemcy. W ostatnich dniach w tym kraju notuje się około 50 tysięcy nowych zakażeń dziennie.
Najgorsza w Europie sytuacja panuje teraz w Rosji, na Ukrainie, w Rumunii i w Bułgarii. Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że władze będą dawać pieniądze osobom, które się zaszczepią.

 

Władze sanitarne Stanów Zjednoczonych tymczasem w nowej rekomendacji odradzają podróże do Czech, do Węgier i na Islandię. Wszystko w związku z rosnącą liczbą nowych przypadków wirusa w tych krajach.

Czytaj też: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów 107 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 253 miliony. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

(iar)

Skutki uboczne trzeciej dawki szczepionek przeciw Covid-19

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię