Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka Pałac Prezydencki został podświetlony na fioletowo

Foto: Facebook Kancelaria Prezydenta RP

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka Pałac Prezydencki został podświetlony na fioletowo, na znak solidarności z wcześniakami i ich rodzinami.

Jak napisała na Twitterze Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa Kancelarii Prezydenta, podświetlenie Pałacu, to inicjatywa Pierwszej Damy. „Dziękujemy wszystkim, którzy ratują przedwcześnie urodzone maleństwa”- napisała.Grażyna Ignaczak-Bandych.

W zamieszczonym na internetowej stronie Kancelarii Prezydenta nagraniu, Agata Kornhauser-Duda składa najlepsze życzenia wszystkim dzieciom urodzonym przed terminem oraz ich dzielnym rodzicom. „Gorąco dziękuję także lekarzom i pielęgniarkom, którzy niosą ratunek wcześniakom”- mówi Pierwsza Dama.

„Tradycyjnie już siedemnastego listopada Pałac Prezydencki zostanie podświetlony na fioletowo. Jest to znak solidarności i wsparcia w walce o życie i zdrowie wcześniaków. Zbyt wczesne przyjście na świat zdarza się nawet przy co dziesiątym porodzie. Związane z tym problemy dotykają więc – w różnym stopniu – dziesiątków tysięcy dzieci rocznie.

 

Wcześniaki są uosobieniem kruchości i delikatności, ale zarazem też niezwykle silnej woli życia. Dzięki współczesnym osiągnięciom medycyna skutecznie pomaga przetrwać pierwsze, najtrudniejsze chwile. Chcę wyrazić najwyższe uznanie i wdzięczność lekarzom, położnym i pielęgniarkom zaangażowanym w opiekę nad maluszkami”– podkreśla Pierwsza Dama.

IAR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię