Austria wprowadza całkowity lockdown

Austria wprowadza od poniedziałku całkowity lockdown. To reakcja na szybko rosnącą liczbę nowych zakażeń w tym kraju. Władze zapowiedziały także wprowadzenie obowiązkowych szczepień na koronawirusa.

Decyzję o nowych restrykcjach przedstawił na konferencji prasowej austriacki kanclerz Alexander Schallenberg. “Lockdown w całym kraju rozpocznie się od poniedziałku i potrwa maksymalnie 20 dni. Po 10 dniach podejmiemy decyzję, co dalej, w zależności od sytuacji. Najpóźniej 13 grudnia lockdown się zakończy i nie będzie już obowiązywał osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców” – mówił Schallenberg.

Po tym czasie wciąż może jednak obowiązywać lockdown dla osób niezaszczepionych, który Austria wprowadziła już w miniony poniedziałek.
Austriacki kanclerz poinformował też, że począwszy od 1 lutego w kraju szczepienie przeciwko koronawirusowi będzie obowiązkowe. Szczegółowych rozwiązań jeszcze nie ma, ale szef rządu mówił, że obowiązek szczepień to odpowiedź na ogromną liczbę fake newsów na temat szczepionek i na działania antyszczepionkowców w przestrzeni publicznej w Austrii.

Europa jest teraz epicentrum pandemii koronawirusa, a najgorsza sytuacja panuje w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym właśnie w Austrii, Czechach, na Węgrzech czy w Rosji. Minionej doby w Austrii zakaziło się prawie 16 tysięcy osób, najwięcej od początku pandemii.

IAR

WHO apeluje o więcej szczepionek dla biednych

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię