Prawie 70% milionerów martwi się, że pozostawią swoim dzieciom zbyt dużo pieniędzy

Ankieta przeprowadzona przez stronę internetową Motley Fool pokazuje, że 70% milionerów martwi się, że pozostawią swoim dzieciom zbyt dużo pieniędzy.

Motley Fool spytało 2000 osób, których majątek sklasyfikowany jest jako „wysokiej wartości netto”, czyli powyżej 1 miliona dolarów, o ich stosunek do dziedziczenia.

Wśród badanych 67% respondentów podało, że obawiają się, że pozostawienia zbyt dużej ilości pieniędzy spadkobiercom spowoduje, że majątek zostanie „wykorzystany w sposób nieodpowiedzialny” lub że „rozleniwi beneficjentów”.

Analityk z Motley Fool, Jack Caporal, w wywiadzie dla CNBC powiedział, że nie jest to zadziwiające, że bogaci są zaniepokojeni: „Oczywiste jest, że osoby o wysokiej wartości netto są zaniepokojone skutkami pozostawienia zbyt dużego spadku. Są świadomi i aktywnie rozważają pozostawienie spadków w warunkach, które zachęcają ich spadkobierców do nabierania wartości, które ich zdaniem są ważne, takich jak ciężka praca, dobre wyniki w szkole i znalezienie dobrej ścieżki kariery”.

Caporal dodał, że w odpowiedziach na pytania ankietowani „ zdecydowanie kierowali się własnymi doświadczeniami. Mieliśmy poczucie, że ich obawy nie były bezpodstawne, ale że odnoszą się do ich własnych doświadczeń, po odziedziczeniu bogactwa”.

Oto wyniki ankiety:

 1. Badanie wykazało, że 85% osób o wysokiej wartości netto, które musiały spełnić określone warunki, aby otrzymać własny spadek, zgadza się, że możliwe jest pozostawienie spadkobiercy zbyt dużej ilości pieniędzy.
 2. Wśród respondentów, którzy otrzymali spadek o wartości od 500 000 do 1 miliona dolarów, 84% zgodziło się ze stwierdzeniem, że można zostawić zbyt dużo spadku. W grupie, która otrzymała spadek między 100 000 a 500 000 USD, zgodziło się z tym stwierdzeniem 78,5% oraz 69% respondentów, którzy otrzymali mniej niż 100 000 USD.
 3. Pomimo obaw o pozostawienie spadku, 60% ankietowanych stwierdziło, że pozostawienie spadku jest „bardzo ważne”.
 4. Około 34% stwierdziło, że planuje pozostawić ponad 50% swoich aktywów spadkobiercom.
 5. Wielu bogatych również planuje pominięcie swoich dorosłych dzieci w przekazaniu majątku a planują wspieranie wnuków dopóki nie skończą studiów. Ponad 60% pytanych planuje w ten sposób zaprojektować swoje trusty.
 6. Najczęstszym problemem związanym z pozostawieniem zbyt dużej ilości pieniędzy spadkobiercy było to, że pieniądze zostaną wykorzystane w sposób nieodpowiedzialny.
 7. 68% osób planuje uzależnienie dostępu do pozostawionego spadku od spełnienia określonych warunków.
 8. Osoby o wysokiej wartości netto, które otrzymały spadek w wysokości 500 000 USD lub więcej, częściej obawiały się pozostawienia zbyt dużego spadku. Z tą obawą wiązało się również otrzymanie spadku z warunkami dostępu.
 9. 33% osób z HNW planuje pozostawienie co najmniej połowy swojego majątku spadkobiercy w formie spadku.
 10. 75% zamożnych osób planuje pozostawienie części majątku na cele charytatywne.
 11. 56% osób ankietowanych twierdzi, że duże dziedzictwo spowoduje rozleniwienie wśród spadkobierców.
 12. 85% osób o wysokich dochodach twierdzi, że podatki odgrywają ważną rolę w sposobie, w jaki pozostawią majątek spadkobiercom.
 13. Najbogatszy 1% Amerykanów otrzymuje średnio 719 000 dolarów spadku, podczas gdy najbiedniejsze 50% otrzymuje średnio 7 900 dolarów.

Maja Frykowska | Historie Sukcesu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię