Wisconsin: samochód wjechał w paradę świąteczną, są ofiary śmiertelne

Ponad 40 osób zostało rannych, gdy rozpędzony samochód wjechał w paradę rozpoczynającą sezon bożonarodzeniowy w miejscowości Waukesha w amerykańskim stanie Wisconsin.

Wśród ofiar jest co najmniej 5 osób zabitych. Podejrzany został aresztowany na miejscu zdarzenia.

Szef policji w Waukesha Dan Thompson poinformował, że czerwony SUV marki Ford przejechał przez rozstawione na ulicy zapory i wjechał z dużą prędkością w paradę maszerującą ulicami miasta. „Pojazd uderzył w ponad 20 osób, w tym dzieci. Wśród tych osób są zabici. Nie ujawnimy informacji dotyczących ofiar śmiertelnych, dopóki nie powiadomimy ich rodzin” – powiedział Dan Thompson.

Gdy kierowca odjeżdżał z miejsca zdarzenia, padły strzały z broni palnej. Szef policji w Waukesha poinformował, że oddał je policjant w kierunku odjeżdżającego sprawcy, który później został zatrzymany. „Nie prowadzimy poszukiwań kierowcy. Podejrzany został aresztowany, ale to cały czas płynne dochodzenie” – poinformował Dan Thompson dodając, że śledztwo prowadzą wspólnie lokalna policja oraz służby federalne, w tym FBI.

W tej chwili nie wiadomo, czy działania sprawcy miały podłoże terrorystyczne i dlaczego wjechał rozpędzonym autem w bożonarodzeniową paradę. Świadkowie mówią, że potrącając ludzi nie hamował.

Biały Dom poinformował, że prezydent Joe Biden monitoruje wydarzenia w Waukesha. „Nasze serca są ze wszystkimi, którzy ucierpieli z powody tego strasznego zdarzenia. Jesteśmy w kontakcie z władzami stanowymi i lokalnymi. Oferujemy wszelkie wsparcie, jakie tylko będzie potrzebne” – napisano w komunikacie Białego Domu.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię