Biały Dom wzywa Amerykanów do szczepienia się przeciwko COVID-19

Ocena stopnia zaraźliwości oraz intensywności objawów nowego wariantu koronawirusa nazwanego omikron zajmie około dwóch tygodni – taką informację przekazali eksperci od chorób zakaźnych prezydentowi Stanów Zjednoczonych Joe Bidenowi.

Biały Dom apeluje do Amerykanów by poddawali się szczepieniom przeciwko COVId-19 i przyjmowali dawki przypominające.

W Stanach Zjednoczonych jak dotąd nie wykryto zakażenia omikronem. Główny epidemiolog kraju dr. Anthony Fauci przyznaje jednak, że jest to tylko kwestią czasu.

Joe Biden spotkał się wczoraj w Gabinecie Owalnym z członkami rządowego zespołu do walki z COVID. Zapoznali oni amerykańskiego prezydenta z najnowszymi informacjami na temat nowego wariantu wirusa. „Doktor Fauci poinformował prezydenta, że choć uzyskanie bardziej definitywnej oceny zaraźliwości, objawów i innych cech tego wariantu zabierze około dwóch tygodni, to w jego przekonaniu, obecne szczepionki dają pewien stopień ochrony przed ciężkim zachorowaniem” – napisano w komunikacie Białego Domu.

 

 

Rządowy zespół do walki z COVID rekomendował wszystkim osobom kwalifikującym się do przyjęcia dawki przypominającej, by zaszczepili się jak najszybciej. „Jeszcze ważniejsze jest, aby osoby dorosłe i dzieci, które jeszcze nie poddały się szczepieniu zrobili to natychmiast” – oświadczył Biały Dom.

W sobotę prezydent Joe Biden wydał zakaz przyjazdów do USA mieszkańców ośmiu krajów afrykańskich: RPA, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesotho, Eswatini, Mozambiku i Malawi. Zakaz wchodzi w życie dzisiaj.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię