Horoskop na grudzień 2021 dla wszystkich znaków zodiaku

Wraz z początkiem miesiąca pojawia się poczucie oczekiwania na nadejście 3 grudnia w nowiu zaćmienia Słońca.

To potężne wydarzenie księżycowe z pewnością przyniesie nowy początek, ale także zakończenie sytuacji, które rozpoczęły się około maja 2021 roku. Oprócz Słońca, Merkury, Mars i asteroida Westa odwiedzą również ognisty i szczęśliwy znak Strzelca – jeden z najbardziej optymistycznych i świątecznych znaków. Strzelec z pewnością napełni nas poczuciem nadziei wobec lepszej przyszłości. I rzeczywiście – mamy na co czekać, jeśli chodzi o finanse, miłość i pracę.

 

Zanim jednak będziemy mogli w pełni doświadczyć darów, jakie przynosi Jowisz w Rybach, Wszechświat będzie ostrzeliwał nas pociskami energetycznymi. W tym miesiącu aktywny będzie także Neptun – mistrz iluzji, co może przyczynić się czasem do zaćmienia naszego osądu (np. o kimś lub o danej sytuacji). Z tego powodu grudzień nie jest dobrym miesiącem na dokonanie jakichkolwiek poważnych zmian lub istotniejszych ruchów.

Wenus, planeta przyjemności, miłości i pieniędzy, rozpocznie swoją retrogradację 19 grudnia, gdy Księżyc stanie się pełnią w Bliźniętach (18 grudnia) i nadejdzie przesilenie zimowe (21 grudnia). Od tego momentu aż do końca stycznia warto przyjrzeć się wszystkim naszym relacjom. Chiron – centaur uzdrawiania, również będzie dość aktywny w tym czasie; przygotuj się na zatem ponowne przyjrzenie się swoim starym związkom, które wcześniej zostały zamiecione pod dywan.

Podczas gdy wejście w nowy rok pod retrogradację Wenus może być intensywne i wnieść w początek roku nieco dramatyzmu – pamiętaj, że retrogradacje Wenus są ukrytymi błogosławieństwami. Miej zaufanie i nie wahaj się włożyć trochę swojej pracy, a bogini miłości w końcu cię wynagrodzi!

Baran

Strzelec jest twoim kumplem, więc z pewnością będziesz czuł się w swoim żywiole przez większość miesiąca. Energia będzie skoncentrowana na twoim sektorze nauki i odległych horyzontach, dzięki czemu pierwsza połowa miesiąca będzie niesamowitym czasem na podróż lub zapisanie się na interesujące zajęcia lub kurs. Twoje sprawy stają się intensywne, gdy Wenus cofa się w twoim sektorze kariery. Nagle to, co inni o tobie myślą, staje się niezwykle ważne. Na głębszym poziomie jest to okazja do ponownego przemyślenia, czy twój obecny zawód nadal do ciebie przemawia i jak to się ma do roli, jaką chcesz odgrywać w społeczeństwie.

Byk

Listopad był pełen niespodzianek – a w grudniu zaczynasz nową fazę! Wszechświat będzie wysyłał ci wiadomości, więc nie wahaj się zanurzyć w astrologii, aby je rozszyfrować. Gdy Wenus, twoja planetarna władczyni, cofa się, dostaniesz wielką lekcję na temat tego, jak spełniasz się w pracy i w swoich najbliższych relacjach. 11 i 25 grudnia to dni do oglądania, jeśli chodzi o używanie swojej mocy w zdrowy, a nie manipulacyjny sposób. Jeśli jesteś singlem i szukasz bratniej duszy, grudzień może prowadzić do głębokiego i zdrowego związku. Po prostu upewnij się, że dana osoba pociąga cię we właściwy sposób.

  • Czytaj też: 20 rzeczy, które warto praktykować w związku

Bliźnięta

Dla bliźniąt uwaga w nadchodzącym miesiącu będzie skupiona na relacjach, ponieważ planety na niebie aktywują sektory, które zajmują się relacjami. Jeśli szukasz nowego początku, potężne zaćmienie Słońca z 3 grudnia może ci to zapewnić. W tym miesiącu Pełnia Księżyca należy do Tobie! Ponieważ 18 grudnia dzieje się to w twoim znaku; twoje pragnienie bycia i czucia się widzianym pogłębi się. Znalezienie równowagi między autonomią a zależnością jest tym, o co tak naprawdę chodzi w tej energii, więc nie wahaj się postawić siebie na pierwszym miejscu, jednocześnie szanując granice innych ludzi.

Rak

W ostatnim miesiącu skupiałeś uwagę i zaangażowanie we wszystkich aspektach swojego życia. Kiedy Wenus się cofa, zaatakują twój umysł wszelkiego rodzaju wątpliwości – zarówno te „nowe” jak i już te dobrze znane. Nie bądź zbyt szybki, aby podejść do danego tematu. Zamiast działać, usiądź, obserwuj i zwróć uwagę na sprawy, które same pojawiają się dla ciebie. Może wydawać się to trudne zadanie, jest to jednak doskonała okazja, aby raz na zawsze poradzić sobie z głębszymi miłosnymi problemami, abyś mógł przenieść się do lepszych, bardziej wartościowych relacji w nadchodzącym roku.

Lew

Dobra wiadomość dla ciebie – po listopadowej intensywności czeka cię dobra zabawa. W grudniu kosmos oświetla obszary, które odnoszą się do zabawy i przyjaźni, więc wykorzystaj tę energię, uczestnicząc w przyjęciach i wydarzeniach, które wydają ci się ciekawe. Gdy Wenus zacznie się cofać, nadchodzi czas na to, aby zacząć wprowadzać znaczne zmiany w życiu, abyś zaczął wydobywać z życia to, czego naprawdę potrzebujesz. Zapomnij o rutynie, zastanów się: co naprawdę cię raduje i satysfakcjonuje? Następne sześć tygodni jest kluczowe, jeśli chodzi o odpowiedź na to ważne pytanie!

 

Panna

To twój wielki miesiąc – jego energia podkreśla ważne tematy dla twojego życia. Zakończenie realizowanego w domu projektu lub sytuacji rodzinnej może nagle nadejść wraz z zaćmieniem Słońca 3 grudnia. Już dwa tygodnie później Księżyc w pełni Bliźniąt może rzucić cię w centrum uwagi za dobrze wykonaną pracę lub projekt w pracy, który dobiega końca. Pracowałeś wystarczająco ciężko, więc śmiało pław się w chwale – bo spójrzmy prawdzie w oczy, twojemu ego może teraz przydać się trochę uwagi. Jeśli w tym czasie zaproponowano Ci nową pracę lub stanowisko, spróbuj kupić sobie trochę czasu przed podjęciem decyzji.

Waga

Grudzień będzie dla ciebie mieszanym workiem energii. Podczas gdy początek miesiąca może być chłodny i łatwy, druga część grudnia wiąże się z kilkoma trudnościami, ale także z możliwością transformacji i uzdrowienia. Gdy Chiron zostaje aktywowany w twoim sektorze relacji, stare problemy z przeszłości pojawiają się ponownie jako okazja do ich przezwyciężenia. Mniej więcej w tym samym czasie retrogradacja Wenus w twoim sektorze domowym od 19 grudnia przyniesie sześciotygodniowy okres, w którym będziesz musiał zrewidować, być może nawet zdefiniować na nowo swoją sytuację życiową – abyś mógł znaleźć emocjonalne i duchowe wsparcie, którego potrzebujesz.

Skorpion

Po miesiącu zmian grudniowa energia skupia cię na bardziej namacalnej stronie życia. Strzelec rządzi twoim „drugim domem” – pieniędzmi, przynosząc nowy początek w twoim połączeniu ze światem materialnym. Od wielu lat zmieniasz sposób, w jaki wyrażasz siebie i wymieniasz informacje; a gdy Wenus cofa się w twoim sektorze komunikacji, kolejny raz będziesz musiał to zweryfikować. Niezależnie czy twoje myśli są pisane, mówione, czy istnieją tylko w twej głowie – mają moc. Przez następne sześć tygodni będziesz naprawdę rozumiał, w jaki sposób twoja rzeczywistość jest manifestacją twojego wewnętrznego dialogu.

Strzelec

Nadszedł twój czas, aby zabłysnąć. Gdy Słońce oświetla twój znak, zmierzasz w swoją przyszłość z poczuciem odrodzenia! Zaćmienie Słońca 3 grudnia to twoja złota okazja, aby zacząć od nowa, więc nie przegap szansy na ustalenie intencji na nadchodzący rok. 13 grudnia aktywny Mars wkracza do twojego znaku, zwiastując sześciomiesięczny okres przygotowany na potwierdzenie siebie. Retrogradacja Wenus zdarza się jednak w twoim sektorze finansowym, więc przez następne sześć tygodni unikaj kupowania jakichkolwiek przedmiotów z wysoką ceną lub wydawania pieniędzy frywolnie.

Koziorożec

Grudzień ma dla Ciebie bardzo introspekcyjny ton. W pierwszej połowie wykorzystasz energię tego miesiąca, odpoczywając i przywracając energię. Gdy Słońce wejdzie do twojego znaku 21 grudnia, będziesz bardziej aktywny. Ale ponieważ Wenus zaczyna się cofać w twoim znaku dwa dni wcześniej, poczujesz również potrzebę głębokiego zanurzenia się w swoich odczuciach i pragnieniach. Od teraz do końca stycznia kosmos zmusi Cię do ponownego przemyślenia sposobu, w jaki się prezentujesz i wchodzisz w interakcje ze światem zewnętrznym. Zanurz się i zacznij odkrywać tę nową wersję siebie

Wodnik

To był dla ciebie całkiem niezły rok. Ku twej radości grudzień będzie wnosił równie mało napięć i przeszkód. Gdy Wenus cofa się w twoim sektorze podświadomości, możesz zacząć mieć poważne pytania dotyczące swojej przyszłości. Kop głęboko – ale unikaj wykonywania większych ruchów w tym miesiącu, ponieważ nie jest to jeszcze dla nich czas. Najlepszą wiadomością miesiąca jest to, że Jowisz przygotowuje się do opuszczenia twojego znaku 28 grudnia, co może zbiegać się z nieoczekiwanym prezentem, który może wywołać uśmiech na twojej pięknej twarzy, aby powitać nowy rok.

 

Ryby

Dla ciebie miesiąc zacznie się pracowicie gdy Słońce oświetla twój sektor kariery. Sprawy stają się intensywne, gdy zaćmienie Słońca 3 grudnia wznosi się na niebie, więc spróbuj zachować lekki harmonogram w tym tygodniu. Retrogradacja Wenus ma miejsce w twoim sektorze przyjaźni – przygotuj się zatem na sześciotygodniowy okres ponownego przemyślenia niektórych swoich więzi i relacji. Dwa dni przed końcem roku Jowisz wchodzi w twój znak, przynosząc ci najlepszy rok, aby spełnić twoje marzenia. Co wymyślisz dla siebie w nadchodzącym roku?

 

Jak rozpocząć pozytywnie dzień

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię