YouTuber MrBeast odtworzył „Squid game” w realnym świecie! Zwycięzca zgarnął fortunę

Foto: Twitter @MrBeast

Od kilkunastu tygodni internet zasypywany jest tematami związanymi z jednym z najpopularniejszych seriali w historii Netflix pt. „Squid game”.

Serial opowiada o losach zadłużonych ludzi, którzy w desperacji zgadzają się wziąć udział w dziecinnych grach, chcąc wygrać ogromną nagrodę pieniężną. W przypadku przegranej czeka ich śmierć.

Ta dość kontrowersyjna produkcja prędko stała się fenomenem na tak wielką skalę że zainteresowała influenserów. Jednym z nich jest znany amerykański youtuber MrBeast, dość słusznie nazywany „najbardziej rozrzutnym youtuberem świata”, który zrealizował plan Squid Game w prawdziwym życiu.

Youtuber MrBeast znany jest z kosztownych i angażujących wielu uczestników filmów np. zwycięzca gry w chowanego otrzymał 50 tysięcy dolarów, natomiast wygrany w zabawę polegającą na umieszczeniu ludzi w zmniejszającym się kole – 500 tysięcy dolarów. MrBeast dość chętnie rozdaje nie tylko pieniądze, ale również samochody czy telewizory. Jimmy Donaldson, bo właśnie tak naprawdę nazywa się youtuber, oznajmia, że pieniądze nie są dla niego najważniejsze. Nic więc dziwnego, że zainwestował 3,5 mln dolarów w zorganizowanie prawdziwego Squid Game.

W rozgrywce wzięło udział 456 osób. Do rąk zwycięzcy trafiło aż 1,8 mln zł. W wielkiej hali, którą youtuber wybudował wraz ze swoją ekipą na potrzeby gry, dość szczegółowo została odtworzona scenografia oraz niektóre konkurencje z serialu. Wśród nich można zobaczyć konkurujących w czerwone-zielone, plaster miodu, przeciąganie liny, kulki i szklany most. Aby rywalizacja wyglądała na wiarygodną i realistyczną, zawodnicy zostali wyposażeni w specjalne odbiorniki, które pękały symulując strzał w brzuch, w momencie eliminacji. Co ważne, nikt nie został pokrzywdzony, a jak przystało na rozrzutną gwiazdę Internetu, każdy kto odpadł z gry otrzymywał 2 tysiące dolarów.

Wiadome jest, że powstanie kolejna część serialu. Możliwe więc, że ten ogromny projekt nie będzie ostatnim w wykonaniu MrBeast. A czy Ty odważyłbyś się wziąć udział w Squid game?

Najlepsze giełdy i strony inwestycyjne kryptowalut

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię