Załamanie pogody w USA. Co najmniej kilkadziesiąt osób nie żyje

Co najmniej 70 osób nie żyje w Kentucky po przejściu serii tornad. Władze podają jednocześnie, że ofiar może być ponad 100. O ofiarach śmiertelnych informują też inne stany.

W wyniku gwałtownego załamania pogody przez środkowe amerykańskie stany przeszło ponad 30 tornad. Zanotowano je w Arkansas, Tennessee, Kentucky, Illinois i Missouri

Gubernator Kentucky Andy Beshear powiedział, że pasie ciągnącym się przez ponad 300 kilometrów zginęło co najmniej 70 osób i że liczba ta może być znacznie wyższa.

Do największej tragedii doszło w miasteczku Mayfield. Tornado uderzyło tam w fabrykę świec, w której pracowało ponad 100 osób. Prawdopodobnie większość z nich zginęła w zawalonym budynku. Z powodu tornada runął też dach magazynu firmy Amazon w Illinois. Tam również są ofiary śmiertelne. Co najmniej trzy osoby zginęły w Tennessee i jedna w Arkansas.
W stanach przez które przeszły tornada w prawie 300 tysiącach domów nie ma prądu. Skala zniszczeń jest na razie trudna do oszacowania.

Z powodu tornad utrudnienia występują na drogach oraz na kolei. Wiele domów i budynków zostało uszkodzonych. Setki tysięcy osób nie mają prądu. Dziś tornada spodziewane są w kilku wschodnich stanach.

IAR/APP

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię