Edge Pharma wycofuje wszystkie produkowane przez siebie leki i produkty

Przedstawiciele FDA ogłosili szeroko zakrojone wycofanie ze sprzedaży wszystkich leków i produktów firmy Edge Pharma, LLC.

Wycofanie jest spowodowane problemami ze sterylnością, które mogą powodować szereg komplikacji związanych z bezpieczeństwem podczas użytkowania produktów. Jednym z nich może być poważne zakażenia ogólnoustrojowe, które mogą zagrażać życiu.

Oprócz wycofania wszystkich leków produkowanych przez firmę, wycofanie obejmuje również pojemniki, worki do kroplówek, strzykawki, pojemniki na krople, fiolki, butelki i słoiki.

Lista leków jest tak długa, że Edge Pharma musiał skompilować listę w wersji pdf, aby wymienić wszystkie objęte wycofaniem leki. Informacje z nazwami leków, numerami seryjnymi i datami ważności dostępne są tutaj –https://edgepharma.com/assets/recalledproducts.pdf

Zdecydowana większość leków podlegających wycofaniu była rozprowadzana od czerwca do listopada 2021 roku. Zakres wycofania wydaje się przytłaczający, zwłaszcza że produkty lecznicze były dostępne w placówkach medycznych w całym kraju oraz dostępne w aptekach i innych punktach bezpośredniej sprzedaży dla konsumentów.

FDA zauważa, że ​​podawanie leku, który nie jest sterylny, może powodować wiele poważnych infekcji. W niektórych przypadkach te infekcje mogą nawet zagrażać życiu. Pomimo powagi sytuacji, jak do tej pory nie było żadnych doniesień o negatywnym wpływie leków.

Konsumenci, którzy mają jakiekolwiek pytania dotyczące wycofania leku, mogą skontaktować się bezpośrednio z firmą telefonicznie lub e-mailem. Numer telefonu firmy to 1-802-992-1178. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Można również kontaktować się z firmą poprzez e-mail pod adresem recall@edgepharma.com.

Działania niepożądane lub problemy z jakością występujące podczas używania jakiegokolwiek z produktów można zgłaszać do programu zgłaszania zdarzeń niepożądanych FDA MedWatch Adverse Event Reporting w trybie:

15 złych nawyków wpływających na Twoje zdrowie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię