Elon Musk wyprowadza się na Marsa?

Nie od dziś wiadomo, że ekscentryk i miliarder Elon Musk za swój główny życiowy cel obrał kolonizację Marsa. Krok po kroku zbliża się do realizacji swojego marzenia.

W ostatnim czasie pozbył się ostatniej ze swoich nieruchomości i przeprowadził do ekologicznego, niespełna 35-metrowego domu. Dom znajduje się niedaleko bazy, w której buduje statek Starship.

Kilka tygodni temu głośno się zrobiło o ankiecie, którą zainicjował Musk. Ankieta została przeprowadzona poprzez portal społecznościowy Twitter. Zapytał swoich obserwatorów, czy ma się pozbyć 10% akcji Tesli i odprowadzić od nich podatek. Wiele osób zarzuca Muskowi unikanie płacenia podatków, mimo że prowadzi firmę zgodnie z prawem amerykańskim. Ekscentryk tak jak powiedział, tak i zrobił.

Ankieterzy głosowali za sprzedażą akcji spółki. Geniusz to przewidział i zastosował sprytne rozwiązania, dzięki którym jeszcze zwiększył swoją kontrolę nad firmą, a jego portfel stał się grubszy niż dotychczas. Niedawno też wyprzedził Jeffa Bezosa w rankingu na najbogatszego człowieka świata.

Elon od lat poświęca całe swoje życie, aby przybliżyć się do kolonizacji czwartej planety układu słonecznego. Zażartował ostatnio że sprzedaje nieruchomości i wyprowadza się na Marsa. Projekt Starship ma mu w tym pomóc a sam Musk zakłada, że załogowe loty na Marsa będą możliwe jeszcze w tej dekadzie. Sam w tym roku wybiera się w podróż kosmiczną.

Co prawda jeszcze nie na czerwoną planetę, ale sam fakt świadczy o rozwoju i bezpieczeństwie takich podróży. Musk to bez wątpienia geniusz i wizjoner. Kibicujemy mu z całego serca, aby spełnił swoje marzenia i postawił kolejny krok dla ludzkości w eksploracji przestrzeni kosmicznej.

Gen. Mirosław Hermaszewski o kosmosie: “Dawniej liczył się prestiż”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię