500 milionów zestawów testów na COVID-19 zostanie rozesłanych do domów Amerykanów

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zapowiedział rozesłanie pięciuset milionów zestawów testów na COVID-19 do domów Amerykanów. Pakiety, zachęcające do testowania, są reakcją na zakażenia wariantem Omikron, który stał się dominujący w USA.

Na konferencji prasowej poświęconej sytuacji epidemicznej przed Bożym Narodzeniem, Joe Biden przyznał, że nowy wariant koronawirusa może doprowadzić do większej liczby infekcji wśród zaszczepionych.

„Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się Omikronu także i zaszczepieni mogą się nim zakazić, nawet w dużych liczbach, ale jest bardzo mało prawdopodobne, że spotka ich ciężka choroba” – powiedział prezydent USA. Dodał, że niezaszczepieni mają duże powody do obaw, gdyż w ich przypadku istnieje ryzyko ciężkiej choroby oraz zakażenia bliskich w czasie świąt.

„Niezaszczepieni mają też większe szanse, by trafić do szpitala czy umrzeć. W pełni zaszczepieni Amerykanie, a także ci, którzy przyjęli dawkę dodatkową, mają mniej powodów do niepokoju – mają większy stopień ochrony przed ciężkim przebiegiem” – powiedział Joe Biden.

Zestawy testowe na COVID-19 mają być dostępne od stycznia. Aby je otrzymać, Amerykanie będą musieli zgłosić zapotrzebowanie poprzez stronę internetową. W tym tygodniu zostaną też uruchomione dodatkowe punkty testów.
Zdaniem Joe Bidena, sytuacja związana z Omikronem jest powodem do zmartwienia, ale nie paniki.

IAR

Wszystko co wiemy o nowym wariancie koronawirusa – Omicron

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię