14 miliarderów zobowiązało się przekazać część swojej fortuny na cele charytatywne

The Giving Pledge ogłosił, że 14 kolejnych miliarderów, w tym prezesi DoorDash i Pinterest, obiecało przekazać ponad połowę swojej fortuny na cele charytatywne.

The Giving Pledge zostało założone przez Billa Gatesa, Melindę French Gates i Warrena Buffetta w 2010 roku. Zadaniem organizacji jest pielęgnowanie kultury filantropii wśród najbogatszych na świecie w celu rozwiązania największych problemów świata.

Na liście znajduje się 231 filantropów z 28 krajów. Tegoroczni filantropi Giving Pledge to:

1. Tony Xu i Patti Bao

Dyrektor generalny i współzałożyciel DoorDash oraz jego żona Patti Bao zdecydowali się przekazać swój majątek na cele charytatywne.

2. Melanie Perkins i Cliff Obrecht

Współzałożyciele platformy projektowej Canva w swoim oświadczeniu napisali, „mamy to szalenie optymistyczne przekonanie, że na świecie jest wystarczająco dużo pieniędzy, dobrej woli i dobrych intencji, aby rozwiązać większość problemów świata. Czujemy, że to nie tylko ogromna szansa, ale ważna odpowiedzialność i chcemy spędzić całe życie, aby pracować w tym kierunku.” Ich fortuna wyceniana jest na ponad 16 miliardów dolarów. Para zobowiązała się przekazać „znaczną większość” swojego bogactwa, zaczynając od wartego 10 milionów dolarów południowoafrykańskiego programu pilotażowego we współpracy z GiveDirectly, który rozprowadzi karty SIM do telefonów komórkowych wśród ubogich.

3. Jon i Helaine Ayers

Były dyrektor generalny firmy usług weterynaryjnych IDEXX Laboratories i obecny prezes Panthera, globalnej organizacji zajmującej się ochroną dzikich kotów, podpisał zobowiązanie wraz ze swoją żoną Helaine. Powiedział, że chcą uczyć się od innych filantropów, aby skuteczniej przekazywać darowizny. Ayers i jego żona stali się największymi prywatnymi zwolennikami ochrony lwów na świecie. Na początku tego roku firma Ayers obiecała firmie Panthera 20 milionów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat na ochronę dzikich kotów i ich ekosystemów na całym świecie.

4. Ben i Divya Silbermann

Dyrektor generalny i współzałożyciel Pinterest. Jego firma wyceniona jest na 12 miliardów dolarów. Wraz z żoną Divya postanowili przekazać majątek na cele charytatywne.

5. Jack i Renate Schuler

Były prezes Abbott Laboratories i inwestor założycielski Ventana Medical Systems i jego żona Renate planują przekazać cały swój majątek na rzecz Schuler Education Foundation, którą założyli, aby pomagać mniej uprzywilejowanym studentom dostać się do wymarzonych uczelni.

6. Jared i Monica Isaacman

Dyrektor generalny Shift4 Payments i jego żona Monica podpisali zobowiązanie po tym, jak Isaacman przeznaczył 100 milionów dolarów na szpital St. Jude Children’s Research Hospital.

7. Anil Agarwal

Jest założycielem i prezesem Vedanta Resources Limited. Kontroluje Vedanta Resources poprzez Volcan Investments, spółkę holdingową ze 100% udziałem w firmie. W swoim zobowiązaniu napisał: „Chcę zbudować światowej klasy ekosystem wokół rozwoju i żywienia we wczesnym dzieciństwie, który na dłuższą metę zapewni wszystkim dzieciom możliwości i równe szanse, aby osiągnąć swój pełny potencjał, niezależnie od pochodzenia”.

8. Ric i Brenda Elias

Prezes Red Ventures podpisał zobowiązanie do oddania co najmniej połowy majątku swojej rodziny. W zeszłym miesiącu Ric Elias przekazał 5 milionów dolarów ogólnomiejskiej inicjatywie zebrania 250 milionów dolarów na walkę z nierównością rasową. Stworzył także Road to Hire, program non-profit, który zrzesza utalentowanych młodych ludzi, którzy nie wybierają się na studia, i szkoli ich, aby zostali dobrze zarabiającymi programistami i inżynierami dla firm z okolic Charlotte, Południowa Karolina.

9. Jeff T. Green

„Moja fundacja rodzinna zainwestuje w projekty, w których wykorzystamy dane, aby zrozumieć postęp, błędy i możliwości. Będziemy inwestować w społeczności, biznes i ludzi”, napisał w swoim zobowiązaniu Green.

Jeff Green jest dyrektorem generalnym i prezesem The Trade Desk, firmy zajmującej się technologią reklamową, którą założył w 2009 roku. Jego majątek wyceniony jest na 5 miliardów USD.

10. Bongjin Kim i Bomi Sul

„Jesteśmy pewni, że ten zastaw jest największym dziedzictwem, jakie możemy zapewnić naszym dzieciom”.

Założyciele koreańskiej aplikacji do dostarczania żywności Woowa Brothers jako pierwsi Koreańczycy podpisali zobowiązanie do przekazania części swojej fortuny na cele charytatywne. Kim i jego żona nie opisali szczegółowo, w jaki sposób zamierzają oddać swoją fortunę, powiedzieli tylko, że mają na celu „rozwiązanie problemu nierówności w edukacji, wspieranie sztuki i kultury oraz założenie organizacji, która mogłaby pomóc instytucjom filantropijnym w wykonywaniu ich pracy ”.

11. Miseon Hyeong i Beom-su Kim

„Mając to zobowiązanie jako punkt wyjścia, moja żona i ja podejmiemy wysiłki w celu rozwiązania problemów społecznych w obszarach, do których firmy nie mogą dotrzeć. Marzymy o współpracy z innowatorami, aby stworzyć lepszy świat”.

Kim Beom-su jest założycielem i prezesem Kakao, największej aplikacji do przesyłania wiadomości w Korei Południowej, która jest zainstalowana w 90% smartfonów w tym kraju.

Jego majątek wyceniany jest na 11 miliardów dolarów.

12. Steven Schuurmana

„Istnieje granica tego, ile bogactwa jedna osoba może lub powinna kiedykolwiek skonsumować w swoim życiu. Jeśli masz więcej, niż potrzebujesz, oddawanie wydaje się logicznym sposobem działania”.

Steven Schuurmana to holenderski przedsiębiorca technologiczny i medialny. Jest współzałożycielem i pierwszym dyrektorem generalnym Elastic, firmy zajmującej się wyszukiwaniem i analizą danych, notowanej na NYSE. Po odejściu ze stanowiska dyrektora generalnego Elastic w 2017 roku, zaczął pracować nad poświęceniem swojego czasu i zasobów wyłącznie na filantropię.

13. Byron i Tina Trott

„Nasza rodzina jest zgodna i zmotywowana tym zobowiązaniem, aby większość naszego bogactwa przeznaczyć na działalność filantropijną. To może być najważniejsza praca, którą wykonamy razem i jeśli zostanie wykonana prawidłowo, z pewnością powinna być najbardziej satysfakcjonująca”.

Byron jest założycielem, prezesem i dyrektorem generalnym BDT Capital Partners, banku handlowego, który zapewnia doradztwo i kapitał firmom rodzinnym i prowadzonym przez założycieli. Wcześniej Trott był wiceprezesem Bankowości Inwestycyjnej w Goldman Sachs. Warren Buffett nazwał Trotta jedynym bankierem, któremu ufa.

14. David Vélez i Mariel Reyes

„Istnieje niezwykle pilna potrzeba inwestowania bogactwa, aby poprawić życie setek milionów ludzi”.

Vélez jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym Nubank, cyfrowego banku z siedzibą w Sao-Paulo, który oferuje karty kredytowe, konta czekowe i ubezpieczenia na życie.

Jego majątek wyceniany jest na prawie 10 miliardów dolarów.

Pokrzepiający jest fakt, że wśród miliarderów jest tak wielu ludzi o dobrym sercu, którzy chcą dzielić się swoją fortuną z biedniejszymi.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię