3 sytuacje w których możesz zostać aresztowany za długi w USA

Nie możesz zostać aresztowany za dług tylko dlatego, że zalegasz z płatnościami. Wierzyciele mogą natomiast pozwać cię o niespłacony dług, który może pośrednio doprowadzić do twojego aresztowania.

Oto 3 sytuacje, w których możesz trafić za kratki:

1. Kiedy zlekceważysz orzeczenie sądowe

W sytuacji kiedy wierzyciele chcą odzyskać niespłacony dług, który nie jest gwarantowany zabezpieczeniem, muszą pozwać cię do sądu i wygrać zasądzony przez sąd wyrok pieniężny. Jeśli otrzymasz wezwanie do stawienia się w sądzie, ponieważ pożyczkodawca pozwał cię i zignorujesz nakaz sądu cywilnego, możesz zostać to uznane za obrazę sądu. W tym momencie sprawa cywilna może zostać wszczęta w postępowaniu karnym i może zostać wydany nakaz aresztowania. Jeśli otrzymasz jakiekolwiek zawiadomienie sądowe, nie ignoruj ​​go. Pamiętaj również, że istnieje przedawnienie długu. Jeśli uważasz, że komornik naruszył prawo, możesz złożyć skargę do Federalnej Komisji Handlu i stanowego prokuratora generalnego, a także wnieść własne prywatne powództwo przeciwko windykatorowi.

2. Kiedy nie płacisz alimentów

Niepłacenie alimentów może spowodować, że trafisz do więzienia. Od tej płatności nie da się uciec, gdyż jest ona nakazana przez sąd podczas sprawy sądowej. Nawet nie stawienie się na rozprawę sądową lub przesłuchanie w sprawie alimentów na dziecko może zostać uznane za obrazę sądu i możesz trafić do więzienia.

3. Kiedy celowo oszukujesz IRS, aby uniknąć płacenia podatków

Niezapłacenie podatków może zaprowadzić cię do spędzenia czasu za kratkami. Każde działanie, które podejmiesz, aby uniknąć zapłacenia podatku, może poskutkować karą od roku do pięciu lat więzienia. Możesz również zostać skazany na jeden rok więzienia za każdy rok, w którym nie złożysz zeznania. Przedawnienie dla IRS do wniesienia sprawy wygasa po trzech latach od daty kiedy powinien był złożony zwrot.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię