Marek Suski o wecie prezydenta ws. ustawy medialnej – będziemy zastanawiali się nad innymi rozwiązaniami

Wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że posłowie tej partii będą zastanawiać się nad innymi rozwiązaniami regulującymi udział kapitału zagranicznego w polskich mediach.

Stwierdził, że jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach. Dodał, że nad sprawą najpierw pochylą się „gremia decyzyjne” w PiS.

Marek Suski mówił, że osobiście wolałby, aby ustawa nie została zawetowana. Stwierdził, że nie jest to najważniejsza sprawa w Polsce, która zaważy na sytuacji w kraju. Dodał, że PiS nie będzie rozdzierać szat z powodu prezydenckiego weta. Marek Suski mówił, że politycy tej partii będą zastanawiać się nad innymi rozwiązaniami, które będą powodować, że polskie prawo będzie szanowane przez największych i najsilniejszych przyjaciół Polski.

 

Zawetowane dziś przez prezydenta przepisy zezwalały, aby właścicielami mediów w Polsce były jedynie podmioty zarejestrowane w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Andrzej Duda mówił, że przy podejmowaniu decyzji w sprawie tej nowelizacji brał pod uwagę między innymi: ochronę prawa własności, swobodę działalności gospodarczej. Zwrócił także uwagę na polsko-amerykańską umowę z 1990 roku o wzajemnych stosunkach gospodarczych, która gwarantuje ochronę wzajemnych inwestycji.

Prezydenckie weto trafi teraz do Sejmu. By je odrzucić potrzeba 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczy posłów. a

IAR

Utrudnienia w ruchu lotniczym z powodu pandemii

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię