Prawdy i mity o zdrowiu mężczyzn

1. Noszenie czapki lub używanie suszarki do włosów może powodować łysienie

Nie ma dowodów na to, że noszenie czapki lub używanie suszarki powoduje łysienie. Utrata włosów u mężczyzn występuje, ponieważ mieszek włosowy staje się mniejszy, co skutkuje krótszymi, cieńszymi włosami i ostatecznie ich brakiem.

2. Mężczyźni noszący obcisłe majtki są mniej płodni

Chociaż długotrwałe wysokie temperatury mogą wpływać na liczbę plemników, dowody na to, że noszenie obcisłych majtek prowadzi do obniżenia liczby plemników nie jest prawdziwe.

 

3. Im częściej się golisz, tym grubsza będzie twoja broda

Rozmiar i kształt mieszków włosowych decyduje o grubości i strukturze włosów – czy są grube, czy cienkie. Golenie nie zmienia mieszków włosowych, więc częste golenie nie pogrubi brody.

4. Im większy rozmiar buta męskiego, tym większy jest ich penis

Dwóch urologów ze szpitala St. Mary’s Hospital przeprowadziło badanie z udziałem 104 mężczyzn i nie wykazało statystycznie istotnej korelacji między rozmiarem buta, a długością prącia.

4. Mężczyźni osiągają szczyt seksualny w wieku 18 lat

To prawda, przynajmniej w odniesieniu do męskiego poziomu testosteronu, który osiąga szczyt w 18 roku życia. Jednak szczytowy poziom hormonów nie odpowiada szczytowej sprawności seksualnej.

5. Jeśli nie odczuwasz bólu podczas treningu, nie jest on skuteczny

W rzeczywistości jest odwrotnie. Kiedy czujesz ból z reguły oznacza to nadwyrężenie i kontuzję.

6. Więcej mężczyzn umiera na raka prostaty niż na jakikolwiek inny rodzaj raka

Rak płuc jest główną przyczyną zgonów z powodu raka zarówno u mężczyzn, jak i kobiet w Stanach Zjednoczonych. Rak prostaty zajmuje drugie miejsce wśród mężczyzn. American Cancer Society szacuje, że jeden na 41 mężczyzn umrze z powodu raka prostaty.

7. Mężczyźni nie mogą zachorować na raka piersi

Mężczyźni mogą zachorować na raka piersi, ale jest to rzadkie. Szacuje się, że ryzyko wynosi około 1 na 1000 mężczyzn. Oprócz starszego wieku, czynniki ryzyka obejmują członków rodziny (mężczyzn lub kobiety) z rakiem piersi, chorobą genetyczną związaną z wysokim poziomem estrogenu, przewlekłymi chorobami wątroby, alkoholizmem i otyłością.

8. Mężczyźni nie chorują na osteoporozę

Osteoporoza to niska gęstość kości. Słabsze kości to większe ryzyko ich złamania, nawet przy niewielkich kontuzjach. Rzadziej występuje u mężczyzn z powodu ich większych szkieletów i faktu, że nie przechodzą menopauzy. Jednak niektórzy mężczyźni są narażeni na zwiększone ryzyko, a ich liczba może wzrosnąć wraz ze wzrostem średniej długości ich życia. Czynniki ryzyka osteoporozy obejmują wiek, niski poziom testosteronu, nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, choroby przewodu pokarmowego, stosowanie leków steroidowych i unieruchomienie.

W penisie nie ma kości, którą można złamać, ale można rozerwać tunica albuginea. Jest to włóknista powłoka, która rozciąga się podczas erekcji. Rozerwanie jej nazywane jest „złamaniem prącia”. Leczenie najczęściej obejmuje operację. Na szczęście złamania prącia są rzadkie.

Męska menopauza to nie mit!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię