Gwałtowne załamanie pogody w Waszyngtonie

Waszyngton sparaliżowany z powodu ataku zimy. Z powodu dużych opadów śniegu w stolicy Stanów Zjednoczonych zamknięto urzędy i szkoły. Śnieżycie sparaliżowały komunikację samochodową i zakłóciły ruch lotniczy.

W poprzednich dniach temperatura w Waszyngtonie sięgała 16-17 stopni Celsjusza. Minionej nocy przyszło gwałtowne załamanie pogody. Śnieżyce objęły ciągnący się na długości kilkuset kilometrów obszar od Appalachów po Filadelfię. W stolicy USA śnieg zablokował ulice. Wielu kierowców, którzy którzy wyjechali na drogi utknęło w zaspach.

Ponad połowa lotów z trzech stołecznych lotnisk została odwołana lub opóźniona. Wszystkie urzędy federalne oraz szkoły są zamknięte. W Waszyngtonie i okolicach wstrzymano testy na Covid. Ponad pół miliona mieszkańców nie ma w domach prądu.

 

Śnieżycie uziemiły prezydencki helikopter Marine One, którym Joe Biden miał wrócić do Waszyngtonu ze swego domu w stanie Delaware. Prezydent USA wyląduje Air Force One na lotnisku w bazie Andrews i stamtąd w kolumnie samochodów dotrze do Białego Domu.

Meteorolodzy prognozują, że w aglomeracji waszyngtońskiej spadnie około 25 centymetrów śniegu.

IAR

Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię