Przedmieścia Chicago, które wymagają dowodu szczepień

Od dzisiaj (poniedziałek) oprócz Chicago w kilku okolicznych przedmieściach, aby wejść do baru czy restauracji trzeba będzie okazać dowód szczepień przeciw COVID-19.

Oto najnowsze informacje:

Chicago

Już z dniem 1 stycznia Chicago wprowadziło nowy mandat dowodu szczepień na przebywanie w wielu miejscach publicznego użytku oraz biznesach. Wśród miejsc wymienionych przez burmistrz Lightfoot są między innymi restauracje, bary, siłownie, sale gimnastyczne, lokale rozrywkowe i inne obiekty. Nowe wytyczne wymagają od każdego, kto ukończył 5 lat, okazania dowodu pełnego szczepienia, a każda osoba w wieku 16 lat i starsza również musi przedstawić dowód tożsamości zgodny z ich kartoteką szczepień. Osoby pracujące w wyżej wymienionych miejscach również muszą być zaszczepione lub nosić maskę i okazać dowód cotygodniowych ujemnych wyników testów na COVID-19.

Gmina Cook

Gmina Cook 3 stycznia dołączyła do Chicago żądając okazania dowodu szczepienia w pomieszczeniach publicznych, takich jak bary, restauracje i siłownie. Departament Zdrowia Publicznego Gimny Cook ogłosił, że nowym mandat obowiązuje we wszystkich miejscowościach gminy Cook z wyjątkiem – Evanston, Skokie, Oak Park i Stickney.

Lista miejsc w których wymagany będzie dowód szczepienia znajduje się TUTAJ

 

 

Evanston

Wprowadzi mandat, ale w późniejszym czasie. Nowe zasady wejdą w życie dopiero 10 stycznia i będą wymagać od klientów przebywających w miejscach zamkniętych okazania dowodu szczepienia przeciwko COVID, zanim będą mogli wejść do pomieszczenia. Zasada w Evanston odnosi się do firm, w których jedzenie i napoje są podawane do spożycia na miejscu, takich jak restauracje, bary, lokale rozrywkowe i obiekty fitness.

Oak Park

Oak Park również przyjmie podobne zasady 10 stycznia. Honorowanym dowodem szczepienia będzie okazanie karty szczepień, cyfrowa karta szczepień lub zdjęcie karty. Skokie umożliwi również wykorzystanie cyfrowych rejestrów szczepień na smartfonach jako dowodu szczepień i będzie wymagać od mieszkańców okazania dowodu tożsamości wraz z kartą szczepień.

Orland Park

Radni Orland Park zdecydowali o nie przyjmowaniu żadnego mandatu. Burmistrz Keith Pekau powiedział, że mandat ten był kolejnym przykładem nadmiernego działania rządu. Komendant policji w Orland Park Joe Mitchell również skrytykował mandat, wskazując, że jest to „niefinansowana” odpowiedzialność nałożona na jego funkcjonariuszy.
Firmy, które nie zastosują sie do mandatu Cook County mogą być zmuszone do zapłacenia grzywny jeśli zostaną złapane na przestrzeganiu nowego mandatu.

Elk Grove Village

Burmistrz Elk Grove Village – Craig Johnson, powiedział, że nie będą egzekwować mandatu Cook County wymagającego dowodu szczepienia przeciwko COVID.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię