Zmiana w kodeksie podatkowym – Venmo, PayPal, Zelle i Cash App

Zmiana w kodeksie podatkowym – Venmo, PayPal, Zelle i Cash App muszą zgłaszać do IRS transakcje handlowe o wartości ponad 600 USD.

Od 1 stycznia 2022 roku mobilne aplikacje płatnicze, takie jak Venmo, PayPal, Zelle i Cash App, muszą zgłaszać do Urzędu Skarbowego transakcje handlowe o łącznej wartości ponad 600 USD rocznie.

Zmiana w kodeksie podatkowym została jest częścią ustawy American Rescue Plan Act – ustawy o planie ratunkowym w odpowiedzi na Covid-19, która została uchwalona w marcu 2021 roku.

Przed wprowadzeniem nowej zasady, aplikacje do płatności mobilnych musiały informować organy podatkowe o transakcjach tylko wtedy, gdy dana osoba miała ponad 200 transakcji handlowych rocznie, których łączna wartość przekraczała 20 000 USD.

 

Według nowego prawa, od 1 stycznia, wszystkie aplikacji płatności mobilnych muszą informować IRS o wszystkich transakcjach handlowych osób, które zgromadzą więcej niż 600 USD rocznie w płatnościach komercyjnych. Aplikacje te w takich przypadkach od tego roku są odpowiedzialne za złożenie i dostarczenie formularza rozliczeniowego 1099-K.

Formularz 1099-K to informacyjny dokument podatkowy IRS używany do zgłaszania płatności otrzymanych przez firmę lub osobę fizyczną za sprzedaż towarów i usług, które zostały zapłacone za pośrednictwem sieci stron trzecich.
Ta zmiana w kodeksie podatkowym dotyczy tylko opłat za towary lub usługi komercyjne, a nie osobistych opłat na rzecz przyjaciół i rodziny, takich jak dzielenie rachunku za obiad.

W dokumencie wyjaśniającym nowe zmiany podatkowe przedstawiciele IRS dodają, że zmiany te dotyczą również osób, które sprzedają przedmioty na internetowych aukcjach, takich jak eBay, oraz osób, które „prowadzą wakacyjną działalność rzemieślniczą”, o ile akceptują płatności kartą kredytową za pośrednictwem tych aplikacji.

Według administracji Bidena, nowy wymóg raportowania zagwarantuje, że małe firmy, które otrzymują płatności za pośrednictwem tych aplikacji „zapłacą sprawiedliwy udział w podatkach od nich”.

Więcej informacji na temat nowego prawa i formularza rozliczeniowego 1099-K można znaleźć na stronie IRS https://www.irs.gov/payments/general-faqs-on-new-payment-card-reporting-requirements.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię