Oto, jak długo różne maski mogą chronić przed wariantem Omikron

Jeśli nie wiesz, która maska zabezpieczy cię najlepiej przed wariantem Omikron, grafika stworzona przez The Wall Street Journal pomoże ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Tabela udostępniona w mediach społecznościowych przez WSJ pokazuje, ile czasu zajmuje zarażenie się COVID-19 przez kogoś, kto nosi określony rodzaj maski i rozmawia z kimś lub w ogóle nie nosi maski.

 

WSJ/Internet

 

Grafika porównuje kontakt osób zdrowych z zainfekowanymi wirusem które nie noszą masek lub noszą maski z tkaniny, maski chirurgiczne i maski N95.

Według grafiki WSJ najlepszą ochroną przed wariantem Omikron są maski typu N95. Jeśli obie osoby – zdrowa i chora mają na twarzy maski N95 mogą spokojnie przebywać w swoim towarzystwie do 25 godzin bez obawy zarażenia. Nawet jeśli tylko jedna z osób ma założoną maskę N95 ochrona przed wirusem jest nadal najlepsza ze wszystkich rodzajów masek i wynosi 2,5 godziny.

 

Najgorszym przypadkiem jest spotkanie dwóch osób bez masek, zarażonej i zdrowej. W tym przypadku wystarczy 15 minut w towarzystwie chorego, aby zdrowa osoba zaraziła się wirusem.

Deltocron – nowa mutacja koronawirusa

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię