Joe Biden wysyła personel medyczny do 6 stanów

W Stanach Zjednoczonych padają kolejne rekordy pandemii koronawirusa. Liczba Amerykanów z Covid-19 przebywających w szpitalach zbliża się do 150 tysięcy.

Prezydent Joe Biden zapowiada wsparcie lokalnych szpitali i kieruje do 6 stanów wojskowych medyków.

W USA każdego dnia wykrywa się średnio ponad 800 tysięcy przypadków Covid-19. Według ekspertów w rzeczywistości liczba infekcji może być kilkakrotnie większa ponieważ system testowania jest przeciążony, a dominujący obecnie wariant omikron u wielu osób przebiega bezobjawowo, między innymi dzięki temu, że są zaszczepieni.

Zdecydowana większość hospitalizowanych pacjentów z Covid to osoby niezaszczepione. I choć omikron jest łagodniejszy od poprzednich wariantów koronawirusa, duża liczba przypadków powoduje przeciążenie szpitali.

Problem potęguje fakt, że wielu lekarzy i pielęgniarek przebywa na kwarantannie. Rząd federalny skierował do 24 stanów ponad 800 medyków. W całym kraju w walce z Covid pomaga 14 tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej.

Dziś prezydent Joe Biden ogłosi, że wysyła dodatkowy personel do szpitali w 6 stanach – Nowy Jork, New Jersey, Ohio, Rhode Island, Michigan i Nowy Meksyk.
Dyrektor Federalnej Agencji leków USA Janet Woodcock powiedziała we wtorek w Kongresie, że wariant omikron zarazi prawdopodobnie większość Amerykanów i że głównym zadaniem rządu powinno być wsparcie szpitali by ich funkcjonowanie nie zostało zakłócone zanim liczba infekcji zacznie się zmniejszać.

Eksperci WHO o kolejnych dawkach szczepionki

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię