Skandal na pogrzebie działaczki Forza Nuova. Trumna okryta nazistowską flagą. Ale to nie wszystko (video)

Foto: Twitter @affeu2

Aleia Augello – działaczka ruchu Forza Nuoca została na swoim pogrzebie pożegnana nazistowską flagą, którą przykryto trumnę oraz salutem rzymskim.

Wydarzenie, które miało miejsce w centrum Rzymu wywołało powszechne oburzenie a nagrane w trakcie tego wydarzenia filmiki obiegły cały świat. Incydent ostro potępiają gminy żydowskie oraz Kościół katolicki.

Link do nagrania na Twitterze:

Okoliczni mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia, kiedy w trakcie ceremonii pogrzebowej Augello, która odbyła się w poniedziałek 10 stycznia 2022r., po mszy świętej przed kościołem św. Łucji w Rzymie, na trumnie 44 letniej działaczki Forza Nuova rozłożono nazistowską flagę ze swastyką, a uczestnicy żegnali ją rzymskim salutem. Według ustaleń “Secolo d’Italia” swojego oburzenia nie skrywali krewni zmarłej i jej najbliższe otoczenie, jak pisze w mediach społecznościowych Stefania Vascica – ciotka zmarłej – “rodzina, przyjaciele odcinają się od tego, co wydarzyło się po pogrzebie przed kościołem”.

 

Z potępieniem incydentu wystąpił też proboszcz, duchowni i wierni parafii, w której do niego doszło. Przedstawiciele Kościoła jasno podkreślają, że: “swastyka jest symbolem nie do pogodzenia z chrześcijaństwem”. Z nie mniejszym oburzeniem wyspowiadali się także przedstawiciele żydowskich gmin.

Forza Nuova (wł. “Nowa Siła”) to włoska organizacja o charakterze nacjonalistycznym i neofaszystowskim, wchodzi w skład Europejskiego Frontu Narodowego. Została założona w 1997 roku przez Roberto Fiore oraz Massimo Morsello. W latach 2003-2006 była częścią “Akcji Socjalnej” – koalicji włoskich partii faszystowskich założonej przez Alessandrę Mussolini (córki trzeciego syna Benita Mussoliniego, włoskiego dyktatora sprzymierzonego z Adolfem Hitlerem). Alessandra jest postacią kontrowersyjną, w latach 70. i 80. występowała jako aktorka, w latach 80. wydała płytę, w 1983 roku dwukrotnie ukazała się na okładkach Playboya (edycja włoska i niemiecka). W latach 1992-2004 sprawowała mandat posłanki, w 2004 roku uzyskała mandat europosłanki, w 2013 roku wybrano ją do senatu, w 2014 roku z ramienia centroprawicowej partii Forza Itala uzyskała mandat europosłanki. Jest honorowym członkiem Włoskiego Czerwonego Krzyża. Jednocześnie wyraża poglądy nacjonalistyczne, skrajnie prawicowe, neofaszystowskie.

Stany w USA najbardziej przyjazne kobietom

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię