4 powody, dla których warto dodać miętę do diety

Mięta zielona to zioło o łagodnym smaku, zapachu i korzystnym wpływie na nasze zdrowie. Ma słodszy smak niż mięta pieprzowa i zawiera mniej mentolu. Jest bogata w przeciwutleniacze i inne związki roślinne, które pomagają zrównoważyć hormony, obniżyć poziom cukru we krwi i poprawić trawienie.

Mięta zielona ma właściwości antybakteryjne i antywirusowe, łagodzi problemy układu pokarmowego a nawet może zmniejszyć stres i poprawić pamięć. Ma pozytywny wpływ na wiele dolegliwości z którymi borykają się osoby w starszym wieku dlatego po 60 roku życia warto ją dodać do swojej diety.

1. Poprawia higienę jamy ustnej

Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwbakteryjne mięty zielonej pomagają zapobiegać infekcjom jamy ustnej, zwłaszcza dziąseł. Żucie świeżego liścia mięty zielonej może nawet pomóc odświeżyć nieświeży oddech spowodowany suchością w ustach lub lekami.

2. Łagodzi rozstrój żołądka

Te same właściwości, które sprawiają, że jest przydatna w higienie jamy ustnej, sprawiają, że jest również pomocna w przypadku rozstroju żołądka i problemów żołądkowo-jelitowych. Łagodzi wzdęcia, gazy i skurcze. Wiele osób z zespołem jelita drażliwego stwierdza, że ​​podczas regularnego spożywania mięty zielonej mają mniej objawów tej choroby.

3. Zwiększa krążenie krwi

Sto procent dziennego zapotrzebowania żelaza znajduje się w zaledwie jednym listku mięty zielonej. Dlatego jest to świetny sposób na powstrzymanie anemii. Wysoka zawartość żelaza pomaga krwi szybciej przemieszczać się po całym ciele, co często powoduje, że osoba czuje się bardziej energiczna. Jedzenie mięty zielonej może również przyspieszyć gojenie się ran, ponieważ poprawia krążenie krwi.

4. Wspiera zdrowie serca

Mięta zielona jest również dobra dla mięśnia sercowego ze względu na wysoki poziom potasu. Jedzenie mięty zielonej łagodzi stres naczyń krwionośnych i tętnic. Badania wskazują, że regularne spożywanie mięty zielonej może pomóc odblokować tętnice i zapobiec nawrotom udarów.

Zdrowe nawyki po 60. roku życia

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię