6 zawodów z wysokim zapotrzebowaniem na pracowników w 2022 roku

Według Departamentu Pracy tylko w listopadzie zeszłego roku ponad 4,5 miliona ludzi zrezygnowało z pracy. W nowy rok USA weszło z 10 milionami nieobsadzonych stanowisk pracy.

Wśród branż, które odnotowały największy wzrost liczby otwartych miejsc pracy znalazły się rekreacja i hotelarstwo, handel, transport i usługi komunalne oraz usługi profesjonalne i biznesowe.

 

Oto 6 miejsc pracy, na które zapotrzebowanie w 2022 roku będzie najwyższe:

1. Kasjer

  • Średnie zarobki roczne – 23 000 USD

Kasjerzy nie potrzebują profesjonalnego szkolenia czy formalnej edukacji. Większość otrzymuje szkolenie w pracy.

2. Kierowca ciężarówki

  • Średnie zarobki roczne – 53 000 USD

Według firmy zajmującej się przetwarzaniem płac ADP, sektor handlu, transportu i usług użyteczności publicznej tylko w grudniu dodał 138 000 miejsc pracy. A zapotrzebowania nadal rośnie w związku z pandemią i konsumentami zamawiającymi produkty przez Internet.

3. Specjalista ds. podatków

  • Średnie zarobki roczne – 55 000 USD

Specjaliści podatkowi są szczególnie potrzebni w sezonie podatkowym, od stycznia do połowy kwietnia, ale nawet po głównym federalnym terminie składania wniosków obowiązuje „termin czerwcowy i termin październikowy” dla rozliczających, którzy uzyskują przedłużenie oraz podatników prowadzących działalność na własny rachunek, którzy mają zobowiązania kwartalne.

4. Pielęgniarka

  • Średnie zarobki roczne – 67 000 USD

Witryna z ofertami pracy CareerBuilder odnotował dramatyczny wzrost zapotrzebowania na dyplomowane pielęgniarki. Tylko w listopadzie na tej stronie było dostępnych 118 455 miejsc pracy dla licencjonowanych pielęgniarek.

5. Menedżer produktu

  • Średnie zarobki roczne – 88 000 USD

Według ADP w grudniu usługi profesjonalne i biznesowe dodały 130 000 miejsc pracy, w tym stanowiska takie jak menedżer produktu. Menedżerowie produktów są odpowiedzialni za opracowywanie produktów firmy, takich jak strony internetowe czy aplikacje. Zarządzają zespołem, który je buduje, pomagają testować ich funkcjonalność i przechodzą przez ich uruchomienie. Praca zazwyczaj wymaga tytułu licencjata w pokrewnej dziedzinie.

6. Inżynier oprogramowania

  • Średnie zarobki roczne – 88 000 USD

Inżynierowie oprogramowania projektują oprogramowanie spełniające potrzeby użytkowników. Wyjaśniają systemy, nad którymi pracowali, zalecają aktualizacje istniejących programów i zapewniają płynne działanie programów. Praca wymaga tytułu licencjata w odpowiedniej dziedzinie, takiej jak informatyka.

Zawody, które mogą zniknąć w ciągu najbliższych 25 lat

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię