Baran – charakterystyka znaku zodiaku

Baran to pierwszy ze znaków zodiaku, przez to często utożsamiany jest z symbolem nowego początku.

Człowiek urodzony w tym znaku to osoba cechująca się odwagą i pewnością siebie. Bez najmniejszego wahania stawia czoła wyzwaniom, chętnie daje porwać się przygodom.

Ciągle poszukuje wyzwań i przygód, przez co uważana jest za osobę bardzo aktywną. Ważne jest dla niego pozostawanie w ciągłym ruchu, Barany nie znoszą siedzenia w miejscu zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym. Są z natury aktywne i ciągle do czegoś dążą. Podążanie do celu powoduje czasami, że są agresywne w swoim postępowaniu, przez co niekiedy budzą obawy przyjaciół i współpracowników.

 

Ludzie urodzeni w tym znaku powinni pamiętać o kontrolowaniu swojego temperamentu. Impulsywność to cecha, którą zdecydowanie można przypisać Baranom – są zwykle porywczy i emocjonalni, zdecydowanie daleko im do typu wyrachowanego introwertyka. Zawsze żywo okazują swoje uczucia, często pod ich wpływem podejmują decyzję.

Człowiek spod znaku Barana to urodzony i doskonały przywódca – niezależnie od sytuacji kierowanie ludźmi ma w genach i krwi. Wrodzona odwaga pozwala mu pewnie i śmiało podejmować wyzwania i ważne decyzje. Z łatwością zyskuje szacunek podwładnych. Przewodzenie ludziom jest jedną z najważniejszych cech Barana. Barany myślące poważnie o swoim sukcesie, powinni przed podjęciem decyzji dać sobie chwilę na przemyślenie sytuacji.

Baran powinien popracować także nad swoją szczerością. Choć szczerość sama w sobie jest istotną zaletą, Barany często posuwają się zbyt daleko w mówieniu prawdy, co często jest wręcz ich wadą – tym bardziej, że często wypowiadają się na tematy bardzo osobiste dla innych ludzi, często najzwyczajniej ich ranią i pozyskują wrogów – niekiedy nawet na całe życie. Nie chcąc zrazić do siebie otoczenia Barany powinny zapanować także nad językiem – nad tym co mówią i jak mówią.

Barany są zwykle inteligentnymi ludźmi – szybko się uczą, wiedzę traktują jako istotną pomoc w realizacji własnych planów. Ich własna pomysłowość stanowi dla Baranów cenną pomoc w opanowaniu nowych umiejętności. Dzięki inteligencji i zdobywanej wiedzy Baranom łatwo przychodzi zdobywanie uznania, także wśród swoich nauczycieli.

Ważną cechą Baranów jest niecierpliwość – nie znoszą czekać na rezultaty swoich działań. Oczekiwanie ich zniechęca, przez co mogą porzucić nawet najbardziej obiecujący projekt. Przez to często omijają ich sukcesy, co do których nawet nie są świadomi. Barany dążą do realizacji swoich marzeń, uwielbiają mieć pasję, której poświęcają cały wolny czas.

Zalety: pozytywnie nastawiony, ambitny, odważny, entuzjastyczny, niezależny, szczery, punktualny, bystry, obowiązkowy, hojny.

Wady: niecierpliwy, egocentryczny, impulsywny, niedelikatny, naiwny, humorzasty, skłonny do ekstremalnych zachowań, wojowniczy.

Nazwa łacińska: Aries.

Kolejność w zodiaku: pierwszy.

Żywioł astrologiczny: ogień.

Jakość astrologiczna: kardynalna.

Żywioł astrologiczny: ogień

Planeta rządząca: Mars.

Szczęśliwe kolory: czerwony, żółty, indygo.

Szczęśliwe kamienie: turkus, diament, rubin, granat, ametyst, topaz, karneol.

Szczęśliwe rośliny: lilia tygrysia, pokrzywa, ostrokrzew, orzech włoski.

Szczęśliwe zapachy: goździk, aloes, paproć, pierwiosnek, skoszone siano.

Szczęśliwe metale: żelazo, stal.

Przyjazne kraje: Polska, Niemcy, Anglia.

Miłość

Impulsywność Barana sprawia, że bardzo łatwo się zakochuje. Wystarczy, że uda mu się zwrócić uwagę osoby, którą się interesuje i przystępuje do „ataku”. Barany nie kryją się ze swoimi uczuciami, otwarcie proponują randkę, niekiedy w szalonych okolicznościach. Ludzie tego znaku to niezmordowani podrywacze, śmiało rozpoczynają rozmowę, dążą do celu.

 

Barany w związku najbardziej nie znoszą rutyny – ich związek musi być fascynujący, pełen przygód, musi sam w sobie stanowić pewną miłosną przygodę. Kiedy dojdzie do stagnacji Baran może wycofać się ze związku, co często bywa kompletnym zaskoczeniem dla jego partnera. Zdecydowanie można stwierdzić, że szare, zwykłe życie rodzinne nie jest dla niego, ciągle musi robić coś interesującego. Ukochana osoba, albo jest równie aktywna, albo przestaje być ukochaną – taka jest smutna prawda o Baranach. Oto porady dotyczące znaków zodiaku partnera Barana:

Świetnie zgrana para: Waga, Strzelec.

Interesujący związek: Bliźnięta, Lew, Wodnik.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Baran, Skorpion.

Odradzany związek: Byk, Rak, Panna, Koziorożec, Ryby.

Przyjaźń

Dla Barana każda znajomość jest cenna – o ile nie koliduje z jego ambicjami i celami, np. awansem w pracy. Ludzie spod tego znaku są bardzo towarzyscy, lubią otaczać się ludźmi. Chętnie wybierają się na imprezy i wypady ze znajomymi, wprost uwielbiają wspólne wyjazdy na wakacje.

Barany są otwartymi przyjaciółmi, obce są im zawiść i podejrzliwość, nie rozpowiadają plotek, nie obgadują swoich przyjaciół – zdecydowanie są przyjaciółmi godnymi zaufania. Niestety są też ciemne strony. Baran łatwo się nudzi, denerwują go ludzi, którzy mają inne zdanie od niego (np. nie chcą być tak aktywni) – Baran nie chce i nie stara się tego zrozumieć, nie dopuszcza faktu, że ktoś się może z nim nie zgadzać – na tym podłożu może rozczarować się przyjacielem lub znajomym co może stanowić podstawę do zerwania znajomości.

Finanse

Baran zdecydowanie nie jest człowiekiem, który nie robi nic czekając na swój sukces lub odsetki, które wygenerują środki na koncie. Jego zamiłowanie do działania i realizacji celów widoczne jest także w sferze finansów. Barany uwielbiają inwestować oszczędności w różne przedsięwzięcia, które ich zdaniem przyniosą duże zyski – nawet wtedy, kiedy obarczone są znacznym ryzykiem. Baran nie będzie długo się wahał, skłonny jest do inwestycji oszczędności całego życia pod wpływem impulsu. Co jak łatwo przewidzieć, może doprowadzić do tragedii.

Barany są świetnie zorganizowane jeżeli chodzi o zarabianie pieniędzy, co przychodzi im z łatwością. Ze względu na wyżej wspomniane ryzyko, które często wpisane jest w ich sferę finansową, równie szybko jak Baran zarabia pieniądze, równie szybko je traci. Ludzie spod tego znaku zdecydowanie nie są typem człowieka, u którego gotówka długo się trzyma. Pieniądze trwonią na inwestycje, często nie przejmują się porażkami, resztę środków przeznaczają na swoje pasje.

Praca

Baran to typ bardzo zajętego człowieka. Najlepiej odnajduje się na stanowisku, które wymaga od niego podejmowania decyzji oraz kierowania ludźmi. Z racji swoich wrodzonych zdolności przywódczych Baran to idealny i sprawiedliwy przełożony, którzy nigdy nie wymaga od swoich podwładnych tego, czego nie wymaga od siebie. Baran jest raczej marnym podwładnym, często podważa autorytet przełożonego.

Baran traktuje pracę jako wyzwanie, do którego podchodzi jak sportowiec do treningów. Już na samym początku stawia cel, o którym często sam sobie przypomina, nad którym się skupia i do którego dąży. W drodze do celu nie uchyla się od innych wyzwań oraz trudnych czy wręcz nieprzyjemnych obowiązków. Barany traktują wszelkie trudności jako wyzwania, które wzmagają ich zapał do pracy. W życiu zawodowym osoby spod znaku Barana odczuwają silną potrzebę rywalizacji – pną się po szczeblach kariery nie cofając się przed niczym aby osiągnąć sukces. Pomimo iż łatwo przychodzi Baranom nawiązywanie relacji ze znajomymi z pracy, bez sentymentów walczą o awans i podwyżkę – ten fakt dostarcza im wielu zawziętych wrogów, którzy często mogą ich pogrążyć.

Osoba znaku Barana chętnie wybiera zawód związany z nauczaniem, dowodzeniem i poznawaniem nowych ludzi. Barany świetnie odnajdują się w administracji państwowej i wojsku, świetnie sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych oraz jako przedsiębiorcy. Mają smykałkę do mechaniki i techniki, lubią majsterkować i naprawiać – nie boją się przy tym pobrudzić.

Najlepsze zawody dla Barana: strażak, sportowiec, żołnierz, mechanik, policjant, handlowiec, stanowiska kierownicze, nauczyciel, przedsiębiorca, wyższy rangą urzędnik.

Dom i rodzina

Baran to osoba tryskająca w rodzinie radością i pozytywną energią, którą zaraża domowników. Jest motywatorem, stara się aby najbliżsi nie popadali w stagnację. Często przy tym przesadza nakłaniając ich do aktywności. Barany starają się dla swojej rodziny, starając się zapewnić jej jak najlepsze warunki do życia, pracy i samorozwoju.

Barany bardzo lubią dzieci – ich ciekawość świata i otwartość inspiruje osoby tego znaku. Baran może w życiu dziecka pełnić rolę mentora i przewodnika. Wielu ludzi postrzega Barana jako idealnego rodzica, który z jednej strony dba o kwestie materialne a z drugiej – nie oszczędza swoje czasu i uwagi. Barany chętnie opiekują się dziećmi i uczą je – najczęściej poprze zabawę.

Barany kochają przestrzeń, której musza mieć po dostatkiem – zadowoli ich każdy dom i mieszkanie, pod warunkiem, że znajdzie się tam odpowiednia liczba pokoi. Ludzie spod znaku barana lubią zaadoptować jedno pomieszczenie wyłącznie dla siebie i swoich pasji. Jeśli mieszkają w domu wolnostojącym chętnie zorganizują sobie warsztat lub przybudówkę. Nie ma natomiast żadnej reguły jeżeli chodzi o urządzanie wnętrz, z reguły Barany nie przepadają za dużą liczbą ozdób, skłaniają się raczej ku minimalizmowi. Nie stanowi to jednak reguły.

 

Zdrowie, odżywianie i aktywnośc fizyczna

Zodiakalny Baran to twardziel i okaz zdrowia, dla innych często jest osobą o nieograniczonym zasobie energii i siły, zawsze jest nastwiony do życia entuzjastycznie. Nawet kiedy jest chory nie znosi litowania się nad nim i wyręczania go, często udaje że czuje się lepiej niż faktycznie – oszukuje sam siebie. Jest typem osoby, która nie ma czasu aby chorować, często zamiast odpoczywać wraca do obowiązków nie mogąc znieść stagnacji. Szybkie tempo życia Barana sprawia, że grozi mu przemęczenie oraz zapaści wywołane zbyt dużymi napięciami. Barany są bardzo emocjonalne, mogą miewać migreny i stany wyczerpania nerwowego. Barany często bywają inteligentne dlatego we właściwym momencie zdają sobie sprawę, że należy ograniczyć aktywność dla dobra zdrowia.

Barany lubią gotować i poświęcać czas na przygotowanie posiłków, w kuchni, tak jak w życiu nie znoszą rutyny i nudy, kochają eksperymentować, i próbować nowych smaków. Uwielbiają pikantne przyprawy. Barany, które posiadają pasję niezwiązane z gotowaniem mogą mieć inne podejście – oddając się w pełni swoim zainteresowaniom pomijają gotowanie, odżywiają się prosto o szybko – często fastfoodami, uwielbiają zamawiać pizzę i kupować dania do odgrzania w mikrofalówce. Jednym słowem – mają zbyt dużo rzeczy na głowie, aby marnować czas na gotowanie.

Osoby spod znaku Barana zazwyczaj lubią sport i wszelkie przejawy aktywności fizycznej. Posiadają znaczne zasoby energii, uważają, że aktywność fizyczna to jedna z lepszych form na spędzanie wolnego czasu.

Dzieciństwo i szkoła

Barany to z reguły hałaśliwe i wymagające dzieci, nie usiedzą na miejscu, będą się cieszyć każdą chwilą swojego dzieciństwa. Zdecydowanie brakuje im dyscypliny, dlatego też rodzice powinni jasno postawić im granice i wymagania oraz być wobec nich konsekwentni.

Szkoła dla Baranów jest zwykle nudna, pragną oni działania, nie siedzenia w ławce i słuchania nauczycieli. Odrabianie lekcji i systematyczność to dla nich prawdziwa katorga, jeżeli nie są solidnie przypilnowani przez rodziców, ich edukacja może skończyć marnie.

Młodym Baranom brakuje wiary w siebie, choć są ambitne potrzebują osoby, która będzie poprawiać ich samoocenę. Barany w szkole świetnie odnajdują się w sporcie – gdzie odnoszą sukcesy, świetnie radzą sobie z zajęciami technicznymi, plastycznymi oraz muzyką. Ważne by ciągle coś się działo, aby być w towarzystwie innych osób.

Sławni ludzie spod znaku Barana

Lady Gaga, Céline Dion, Vincent Van Gogh, Marguerite Duras, Giacomo Girolamo Casanova, Leonardo da Vinci, Jacek Kaczmarski, Akira Kurosawa, Akira Kurosawa, Kartezjusz, Herbie Hancock, Władimir Władimirowicz Kliczko, Billie Holiday, Mistinguett, Steven Tyler, Hans Christian Andersen, Robert Górski, Maisie Williams, John Bradley-West, Isaac Hempstead-Wright, Jackie Chan, Charlie Chaplin, Jayne Mansfield, Russell Crowe, Marlon Brando, Steven Seagal, Keira Knightley, Doris Day, Ed O’Neill, Nikita Siergiejewicz Chruszczow, John Major, Beata Szydło.

Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię